Zamknij

Rihanna pozwała własnego ojca do sądu. Chciał się wzbogacić na jej popularności

Redakcja
17.01.2019 14:38
Rihanna pozywa ojca do sądu
fot. Instagram Rihanna

Rihanna zdecydowała się pozwać własnego ojca do sądu. Zdaniem piosenkarki mężczyzna próbuje wzbogacić się na jej nazwisku i popularności. Ronald Fenty miał założyć firmę, w ramach której podszywał się pod agenta piosenkarki i angażował ją w różne projekty bez jej wiedzy.

Rihanna pozwała własnego ojca do sądu

Rihanna pozwała własnego ojca do sądu. Właśnie złożyła pozew do sądu federalnego w Los Angeles. Piosenkarka zdecydowała się wstąpić na drogę sądową po tym, jak dowiedziała się, że Ronald Fenty bezprawnie wykorzystywał jej wizerunek, nazwisko i popularność w celu wzbogacenia się.

W 2017 roku 65-latek założył ze swoim partnerem handlowym firmę pod nazwą Fenty Entertainment, w ramach której podszywali się pod menadżerów Rihanny. Ojciec gwiazdy miał łączyć swój biznes z Fenty, kosmetyczną marką piosenkarki, i celowo wprowadzać w błąd potencjalnych klientów.

Podobno Ronald Fenty przyjął wartą 15 milionów dolarów ofertę występów artystki w Ameryce Południowej, a także koncertów w Los Angeles i Las Vegas. Ponadto firma Fenty Entertainment próbowała stworzyć markę hoteli uzdrowiskowych, wykorzystując przy tym wizerunek 30-letniej piosenkarki.

W złożonym pozwie Rihanna potwierdziła, że nie ma żadnych powiązań z tą firmą i nigdy nie upoważniła ojca do wykorzystywania jej nazwiska i popularności do celów handlowych.

Rihanna od najmłodszych lat miała trudną relację z ojcem. Mężczyzna niejednokrotnie bywał agresywny i bił własną córkę. W rodzinnym domu piosenkarki pojawiał się także często alkohol oraz narkotyki.

Zobacz także

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/cnn.com/PK