Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Rihanna pozwała własnego ojca do sądu. Chciał się wzbogacić na jej popularności

17.01.2019 14:38

Rihanna zdecydowała się pozwać własnego ojca do sądu. Zdaniem piosenkarki mężczyzna próbuje wzbogacić się na jej nazwisku i popularności. Ronald Fenty miał założyć firmę, w ramach której podszywał się pod agenta piosenkarki i angażował ją w różne projekty bez jej wiedzy.

Rihanna pozywa ojca do sądu fot. Instagram Rihanna

Rihanna pozwała własnego ojca do sądu

Rihanna pozwała własnego ojca do sądu. Właśnie złożyła pozew do sądu federalnego w Los Angeles. Piosenkarka zdecydowała się wstąpić na drogę sądową po tym, jak dowiedziała się, że Ronald Fenty bezprawnie wykorzystywał jej wizerunek, nazwisko i popularność w celu wzbogacenia się.

W 2017 roku 65-latek założył ze swoim partnerem handlowym firmę pod nazwą Fenty Entertainment, w ramach której podszywali się pod menadżerów Rihanny. Ojciec gwiazdy miał łączyć swój biznes z Fenty, kosmetyczną marką piosenkarki, i celowo wprowadzać w błąd potencjalnych klientów.

Podobno Ronald Fenty przyjął wartą 15 milionów dolarów ofertę występów artystki w Ameryce Południowej, a także koncertów w Los Angeles i Las Vegas. Ponadto firma Fenty Entertainment próbowała stworzyć markę hoteli uzdrowiskowych, wykorzystując przy tym wizerunek 30-letniej piosenkarki.

W złożonym pozwie Rihanna potwierdziła, że nie ma żadnych powiązań z tą firmą i nigdy nie upoważniła ojca do wykorzystywania jej nazwiska i popularności do celów handlowych.

Rihanna od najmłodszych lat miała trudną relację z ojcem. Mężczyzna niejednokrotnie bywał agresywny i bił własną córkę. W rodzinnym domu piosenkarki pojawiał się także często alkohol oraz narkotyki.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/cnn.com/PK

Oceń
Tagi