Zamknij

Rita Ora oddała hołd DJ-owi Avicii. Piękny gest na koncercie! [WIDEO]

Redakcja
28.05.2018 11:33
Rita Ora

Rita Ora była jedną z gwiazd tegorocznego festiwalu BBC Music's Biggest Weekend. W trakcie występu z piosenką „Lonely Together” artystka zdecydowała się oddać hołd nieżyjącemu Avicii. Przypomnijmy, że DJ zmarł 20 kwietnia.

Rita Ora: hołd dla DJ-a Avicii

„Lonely Together” to ostatni oficjalny singiel DJ-a Avicii. W piosence, która promowała jego mini-album „Avīci (01)”, gościnnie pojawiła się Rita Ora.

W ostatni weekend brytyjska piosenkarka wystąpiła na festiwalu BBC Music's Biggest Weekend w walijskim mieście Swansea. Podczas koncertu wykonała także wspomniany już hit „Lonely Together”.

Zobacz także

W trakcie występu Rita Ora postanowiła oddać hołd DJ-owi Avicii. Na wielkim telebimie pojawiła się grafika ze słowami „Avicii 1989 – 2018”, a artystka poprosiła publiczność o śpiewanie piosenki wspólnie z nią.

Dziękuję Wam za wspólne śpiewanie „Lonely Together”. Wykonywanie tego utworu zawsze przychodzi mi niezwykle ciężko. Dziękuję bardzo! — powiedziała Rita Ora tuż po występie.

„Lonely Together” było jednym z największych przebojów w karierze Avicii. Piosenka pokryła się platyną m.in. w Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Włoszech, a oficjalny teledysk obejrzano ponad 100 milionów razy w serwisie YouTube.

Avicii nie żyje

Avicii, a tak naprawdę Tim Bergling, zmarł 20 kwietnia w stolicy Omanu — Maskacie, gdzie spędzał wakacje. Jego ciało zostało znalezione w pokoju hotelowym.

Oficjalną przyczyną śmierci DJ-a Avicii było samobójstwo — poinformowała rodzina w oficjalnym komunikacie. Bliscy artysty potwierdzili, że zmagał się on z osobistymi problemami.

Zobacz także

Rodzina opublikowała niedawno oświadczenie na temat ceremonii pogrzebowej. Zdecydowano, że pogrzeb będzie miał charakter prywatny i wezmą w nim udział jedynie najbliżsi Avicii. Nie poinformowano o terminie pogrzebu.

Avicii od lat współpracował z wieloma znanymi gwiazdami, a do jego największych przebojów należały m.in. „Levels”, „Wake Me Up”, „Hey Brother” czy „Without You”.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK