Zamknij

Rita Ora w ogniu krytyki. Wszystko przez jej nową piosenkę „Girls”!

Redakcja
15.05.2018 14:50
Rita Ora
fot. Angela Pham/BFA/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Rita Ora wydała właśnie nowy utwór „Girls”, w którym możemy usłyszeć także Cardi B, Charli XCX i Bebe Rexhę. Piosenka została jednak mocno skrytykowana przez środowisko LGBTQ+. Brytyjska artysta postanowiła skomentować całą sprawę.

„Girls” to kolejny singiel Rity Ory zapowiadający jej długo wyczekiwany drugi album. Gwiazda zaprosiła do współpracy przy nowym utworze inne znane artystki: Charli XCX, Bebe Rexhę i Cardi B.

W piosence możemy usłyszeć, że Ora przyznaje się do swojego biseksualizmu. Niestety, treść „Girls” nie spodobała się środowisku LGBTQ+, a zwłaszcza fragment refrenu: „czasami chcę po prostu całować kobiety, czerwone wino, chcę po prostu całować kobiety”.

Głos w sprawie postanowiła zabrać m.in. Hayley Kiyoko, popularna piosenkarka i aktywistka środowisk mniejszości seksualnych.

Co jakiś czas pojawiają się piosenki, które robią więcej szkody niż pożytku dla społeczności LGBTQ+. Utwór taki jak ten jedynie napędza męski punkt widzenia i marginalizuje ideę kobiety kochającej kobietę. Zdaje sobie sprawę, że nie była to intencja twórców, ale chodzi o brak rozwagi. Nie muszę pić wina, aby całować kobiety. Kocham kobiety przez całe moje życie. Tego typu przekaz jest niebezpieczny, bo umniejsza i upośledza uczucia całej społeczności — napisała Kiyoko.

Zobacz także

Rita Ora zdecydowała się odpowiedź na falę krytyki, która pojawiła się po premierze singla „Girls”.

„Girls” powstało, aby przekazać moją prawdę oraz jest dokładną opowieścią szczerego i prawdziwego doświadczenia w moim życiu. Miałam romantyczne relacje zarówno z kobietami, jak i mężczyznami. To moja osobista podróż. Przepraszam, że sposób, w jaki wyraziłam siebie w piosence, mógł kogoś urazić. Nigdy nie obraziłabym intencjonalnie środowiska LGBTQ+ czy innych ludzi — czytamy w komunikacie piosenkarki.

Rita Ora przyznała także, że od początku swojej kariery wspiera mniejszości seksualne i nadal będzie to robić.

Druga płyta Rity Ory będzie miała swoją premierę najprawdopodobniej jesienią tego roku. Tytuł i data premiery płyty pozostają na ten moment nieznane. Wydawnictwo promowały już utwory „Your Song” i „Anywhere”. Kontrowersyjne „Girls” to trzeci oficjalny singiel.

WYGRAJ BILETY NA KONCERT TAYLOR SWIFT W LONDYNIE

RadioZET.pl/PK