Zamknij

Rita Ora złamała zasady lockdownu. Dostała ogromny mandat: "To był niewybaczalny błąd"

01.12.2020 12:39
Rita Ora
fot. face to face/FaceToFace/REPORTER/East News

Rita Ora złamała zasady lockdownu i dostała wysoką karę finansową. Mimo obowiązujących obostrzeń w Wielkiej Brytanii piosenkarka zorganizowała imprezę urodzinową na kilkadziesiąt osób. 30-latka została skrytykowana za swoje zachowanie. Teraz wydała oficjalnie oświadczenie, w którym przeprosiła za swoje zachowanie.

Rita Ora zszokowała fanów nieodpowiedzialnym zachowaniem. Piosenkarka skończyła ostatnio 30 lat i zorganizowała imprezę urodzinową, łamiąc tym samym obostrzenia obowiązujące w Wielkiej Brytanii w związku z pandemią koronawirusa.

Cała sprawa w mgnieniu oka rozniosła się po internecie i brytyjskich mediach. Rita Ora zdecydowała się wydać oficjalne oświadczenie.

The Chainsmokers pod ostrzałem po koncercie. Tłumy fanów nie zachowały dystansu [WIDEO]

Rita Ora złamała zasady lockdownu. Zorganizowała imprezę urodzinową i dostała mandat

Rita Ora zorganizowała imprezę urodzinową w jednej z restauracji w Londynie, na której pojawiło się około 30 gości. Tego typu wydarzenia są jednak obecnie zakazane. W Wielkiej Brytanii, podobnie jak w Polsce i wielu innych krajach, obowiązują ostre restrykcje w związku z trwającą pandemią koronawirusa.

Za naruszenie obostrzeń Rita Ora została ukarana bardzo wysokim mandatem – piosenkarka musiała zapłacić karę finansową w wysokości 10 tys. funtów.

Sprawa z imprezą urodzinową Rity Ory szybko rozeszła się po internecie, a 30-latka została mocno skrytykowana za swoje zachowanie. Artysta wydała oświadczenie.

Rita Ora przeprasza za zorganizowanie imprezy urodzinowej w trakcie pandemii

Rita Ora zdecydowała się oficjalnie skomentować sprawę urodzin. W swoim oświadczeniu piosenkarka przeprosiła fanów za swoje zachowanie. Przyznała, że decyzja o imprezie była nieprzemyślana i spontaniczna.

Bardzo przepraszam za złamanie zasad. Jestem świadoma, że mogło to sprowadzić na inne osoby niebezpieczeństwo. To był poważny i niewybaczalny błąd. Zdaję sobie sprawę, jak nieodpowiedzialnie się zachowałam, za co ponoszę pełną odpowiedzialność. Czuję się zażenowana, wiedząc z pierwszej ręki, jak wiele osób musiało ciężko pracować, aby zwalczyć chorobę i jak wiele wyrzeczeń kosztowało ludzi i firmy, żeby zapewnić nam bezpieczeństwo — napisała na Instagramie.

Koncert Stereophonics w Wielkiej Brytanii. Mimo epidemii koronawirusa przyszły tłumy [WIDEO]