Zamknij

Robbie Williams dla Radia ZET: "Jestem fanem świąt”

Redakcja
21.12.2020 20:50
Robbie Williams
fot. Face to face/ Reporter/ East News

Jeden z najpopularniejszych artystów pop. Jego płyty i single rozchodzą się jak świeże bułeczki. Brytyjczyk, który swoim uosobieniem i czarem podbił serca fanów na całym świecie w specjalnym wywiadzie dla Radia ZET opowiada o świątecznej płycie i tegorocznych świętach. W rozmowie z Magdaleną Barczyk zdradził także, jakie nowe hobby ostatnio w sobie odkrył.

Dzień dobry Robbie, miło Cię widzieć!

- Cześć Magda, wzajemnie!

Idą święta! Jak będą one w tym roku wyglądały u Ciebie?

- W zasadzie chyba bardzo normalnie. Będzie jak zawsze – moja żona, moja rodzina. Pięknie przystrojony i oświetlony dom. Ludzie dookoła będą sobie popijać, rozmawiać o ślubach i przy okazji jeść trochę za dużo. Stół będzie uginał się od pyszności. Pojawią się także moi przyjaciele, chociaż w tym roku nie tak wielu jak zawsze. Dzieciaki będą otwierać prezenty, na pewno nie zabraknie wspólnego oglądania świątecznych filmów i śpiewania piosenek o Mikołaju. Oczywiście będzie też mleko w świątecznej herbacie i tony, tony prezentów.

Czy masz jakiś ulubiony rytuał związany ze świętami? Jakąś ulubioną chwilę?

- Moim ulubionym aspektem świąt jest to, że spędzam je z żoną, dzieciakami i przyjaciółmi. Poza tym to też taki czas, kiedy wiem, że nie muszę nic robić. Mogę skupić się swoich przyjemnościach, włożyć kapcie i chodzić w piżamie – podobnie jak reszta rodziny. Dużo wspólnie się śmiejemy i gramy w przeróżne gry. Klimatu dodaje także świąteczna muzyka. Jestem fanem świąt.

Właśnie – przechodząc do muzyki. W tym roku takim jasnym punktem świąt może być Twój świąteczny album, który ukazał się w reedycji. Mamy na nim nową piosenkę „Can’t Stop Christmas”, która oddaje trudny czas pandemii połączonej ze świętami.

- Wpadł mi do głowy pomysł, żeby napisać piosenkę o tym co aktualnie dzieje się na świecie. Nie wiem, czy ten utwór będzie miał długi żywot po tych świętach, bo nawiązuje do bardzo aktualnych wydarzeń. Zauważ, że nigdy nie byliśmy w podobnym położeniu, nasza planeta nie znalazła się w takim punkcie. Kto wie co wydarzy się za kilka tygodni. Być może ta piosenka przetrwa, a być może zniknie jak koronawirus. Czas pokaże.

Korzystając z okazji muszę zapytać Cię o Twoje muzyczne plany. Szykuje się jakaś płyta, nowe piosenki?

- Coś tam się kroi. Zamierzam wstąpić do zespołu! Będziemy nagrywać taneczną piosenkę. Mam nadzieję, że uda się do zarejestrować wiosną. To nie będzie utwór spod szyldu Robbiego Williamsa. Napiszemy go razem z dwójką przyjaciół. Stworzymy taki mini zespół.

Jak Ty radzisz sobie w tym trudnym dla muzyków czasie?

- Powiem tak. Nawadniam się, staram się wysypiać. Jestem też w trybie różnych ćwiczeń. To w zasadzie jedyne co możemy robić. Poza tym mierzę się z codziennością i rzeczami, które muszę robić, które są nieuniknione. Wychodzę z założenia, że nie mogę być zły czy smutny ze względu na sytuację, której nie da się zmienić. Świat się zatrzymał, a my musimy radzić sobie najlepiej jak potrafimy. Cieszę się, że z finansami jest u mnie ok, zdaję sobie sprawę, że to takie trochę życie w bańce, bo wielu ludzi nie ma takiego szczęścia. Poza tym mam teraz więcej czasu dla rodziny - po wielu latach bycia od nich daleko, w trasie. Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, jak to mówmy w Wielkiej Brytanii.

Rozmawiając z muzykami często dopytuję ich o sposób spędzania czasu w trakcie pandemii, żeby być może zainspirować innych. Jak Ty spędzasz swój wolny obecnie czas?

- Skupiam się na tworzeniu, napisałem też sporo piosenek. Grywam także w golfa. Staram się tracić czas w kreatywny sposób. Ostatnio na przykład odkryłem w sobie pasję do pisania na maszynie. Mam taką różową. Staram się pisać do ludzi krótkie wiadomości, a następnie wysyłam je pocztą. Tak jak to się robiło za dawnych czasów.

Czego aktualnie słucha Robbie Williams?

- Chyba nie mam ulubionego artysty. W ogóle jakoś mało słucham muzyki. Jeśli już to włączam sobie coś na YouTube i zazwyczaj jest to Grimes, chociaż ona akurat nie ma zbyt wiele wspólnego muzycznie ze świętami. Ale wiesz, kiedy jadę autem albo włączę sobie telewizję, to cieszy mnie, że jest sporo świątecznej muzyki. Lubię ją.

Święta już za moment. Czy masz dla naszych Słuchaczy jakieś życzenia?

- Oczywiście, drogie Radio ZET i jego Słuchacze, mam mnóstwo życzeń, ale przede wszystkim życzę Wam pięknych świąt i pięknego nadchodzącego roku, dużo lepszego niż ten, który mamy obecnie.

Robbie, dziękuję za rozmowę. Pięknych świąt!

- Dla Ciebie również wszystkiego dobrego, Magda. Dzięki!

Rozmawiała Magdalena Barczyk