Zamknij

Robert Brylewski ma swój mural w Warszawie [ZDJĘCIA]

Redakcja
28.06.2018 12:05
Robert Brylewski
fot. Justyna Rojek/ East News

W Warszawie odsłonięto mural poświęcony Robertowi Brylewskiemu, legendzie polskiego punka. Autorem dzieła przy ul. Powązkowskiej jest Bruno Althamer. Przypomnijmy, że Robert Brylewski zmarł 3 czerwca po kilku tygodniach śpiączki.

Mural Roberta Brylewskiego w Warszawie

W Warszawie odsłonięto mural upamiętniający zmarłego Roberta Brylewskiego. Malowidło ścienne z legendarnym liderem zespołów Izrael i Kryzys powstało na ścianie klubu Pogłos przy ul. Powązkowskiej. Autorem jest Bruno Althamer.

Idea namalowania muralu wyszła od przyjaciół Roberta Brylewskiego. Zgłosili się oni do nas jako do miejsca, które miało szczególną wagę w życiu Roberta, głównie chodzi o dorobek CDQ-Centralnego Domu Qultury, który funkcjonował tu wcześniej — powiedział Onetowi koordynator akcji z klubu Pogłos.

Robert Brylewski zmarł 3 czerwca w warszawskim szpitalu przy ul. Szaserów. Był współzałożycielem zespołów Izrael i Kryzys. Miał 57 lat. Od kilku tygodni Brylewski przebywał w śpiączce, która — jak podali bliscy artysty — była spowodowana ciężkim urazem. Okoliczności śmierci Roberta Brylewskiego bada prokuratura. Legenda polskiego punka została dotkliwie pobita na warszawskiej Pradze.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK