Zamknij

Rod Stewart miał raka prostaty. Opowiedział o walce z nowotworem

Piotr Krajewski
16.09.2019 16:17
Rod Stewart miał raka prostaty opowiedział o walce z nowotworem
fot. SPW / SplashNews.com/EAST NEWS

Rod Stewart poinformował oficjalnie, że miał raka prostaty. W trakcie niedawnej imprezy charytatywnej legendarny muzyk opowiedział o walce z nowotworem. Informację o chorobie trzymał w tajemnicy.

Rod Stewart miał raka prostaty. Opowiedział o chorobie nowotworowej

Rod Stewart miał raka prostaty. 74-letni muzyk po raz pierwszy opowiedział o swoich problemach zdrowotnych w trakcie imprezy charytatywnej Prostate Project i European Tour Foundation w angielskim Surrey. Potwierdził również, że udało mu się pokonać chorobę nowotworową.

Dwa lata temu zdiagnozowano u mnie raka prostaty. Dziś jestem zdrowy, ale tylko dlatego, że wcześnie to zauważyłem — powiedział Rod Stewart i zachęcił wszystkich mężczyzn do regularnych badań: „Chłopaki, naprawdę musicie iść do lekarza”.

To nie pierwszy raz, kiedy Rod Stewart musiał zmierzyć się z nowotworem. W 2000 roku zdiagnozowano u niego raka tarczycy. Lekarze zdołali jednak szybko wyciąć złośliwego guza i artysta nie musiał przejść chemioterapii.

Rod Stewart to jeden z najsłynniejszych brytyjskich wokalistów w historii. W trakcie swojej długoletniej kariery sprzedał ponad 250 milionów singli i płyt. Do jego największych przebojów należą utwory „Da Ya Think I’m Sexy?”, „Sailing” czy „I Don't Want to Talk About It”.

RadioZET.pl/theguardian.com/PK