Zamknij

Roger Waters atakuje PiS na koncercie w Gdańsku. Ostro o Jarosławie Kaczyńskim

Redakcja
06.08.2018 10:04
Roger Waters
fot. FaceToFace/REPORTER/East News

Roger Waters wystąpił w niedzielę w Gdańsku. W trakcie koncertu nie zabrakło politycznego manifestu. Na telebimie pojawiły się hasła w obronie polskiej demokracji. Legendarny muzyk Pink Floyd nazwał Jarosława Kaczyńskiego neofaszystą.

Roger Waters w Gdańsku. Atakuje PiS i Jarosława Kaczyńskiego

Polityczne akcenty na koncercie Rogera Watersa w Gdańsku. Podczas występu muzyka legendarnego zespołu Pink Floyd nie zabrakło nawiązań do obecnej sytuacji politycznej w Polsce.

Uwolnić media, uwolnić sądy. Konstytucja! — takie napisy pojawiły się na telebimach w trakcie polskiego koncertu Rogera Watersa.

Roger Waters zaapelował także do gdańskiej publiczności o stawianie oporu. Nawoływał również do wprowadzenia w Polsce rozdzielności państwa i Kościoła.

Na wielkich ekranach pojawiła się kontrowersyjna lista ze współczesnymi politykami, których artysta uznaje za neofaszystów. W zestawieniu znalazł się także Jarosław Kaczyński.

Roger Waters przyjechał do Polski z trasą „Us + Them” będącą przeglądem najważniejszych utworów wybranych z wybitnego dorobku legendarnego muzyka. Nie brakuje także piosenek z najlepszych płyt Pink Floyd („Wish You Were Here”, „The Wall”, „Animals”, „Dark Side of The Moon”) oraz kompozycji z jego nowego albumu „Is This the Life We Really Want?”.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK