Zamknij

Roman Syrek nie żyje. Muzyk koncertował między innymi z Ewą Bem

01.12.2021 10:21
Płomień
fot. Shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Roman Syrek nie żyje. Muzyk był znanym puzonistą i akordeonistą. Współpracował między innymi z Andrzejem Trzaskowskim i koncertował z Ewą Bem.

Roman Syrek nie żyje. Artysta był znakomitym puzonistą i akordeonistą. Miał 69 lat.

Roman Syrek nie żyje. Muzyk miał 69 lat

Śmierć muzyka potwierdziła jego córka, Anna. Roman Syrek odszedł w nocy z 29 na 30 listopada. Przyczyny śmierci artysty nie są znane.

Puzonistę pożegnał dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle, Zbigniew Julian Dranka:

Smutno, bo zmarł kolega Roman Syrek — multiinstrumentalista, związany jakiś czas z Jasłem. Urodził się w Zimnej Wodzie. W Jaśle uczył się w Szkole Muzycznej, grał w zespołach i kościele Farnym jako organista. Połączyła nas ongiś działalność w zespole bigbeatowym "Vinigamy" ZDK "Chemik" - poniżej na zdjęciu zbiorowym.

Roman Syrek nie żyje. Kim był muzyk?

Roman Syrek zaczął grać na akordeonie w wieku 11 lat. Studiował na Akademii Muzycznej w Katowicach, a potem sam został nauczycielem w Szkole Muzycznej II Stopnia w Krośnie. Uczniów zapoznawał z tajnikami gry na puzonie, fortepianie i akordeonie.

Był laureatem głównej nagrody w konkursie improwizacji jazzowej Złota Tarka w 1981 roku oraz członkiem Orkiestry Radia i Telewizji w Warszawie - Studio S-1, gdzie współpracował z Andrzejem Trzaskowskim. Grał w zespołach Swing Session, Iwo Dixie Jazz Band, Łukaszewicz Jazz Combo i Old Timers Henryka Majewskiego.

Podczas swojej kariery pojawił się na scenie między innymi z Lorą Szafran i Ewą Bem.

Przez lata Syrek mieszkał w Australii, jednak odkąd opuścił Polskę, regularnie odwiedzał rodzinny kraj.

RadioZET.pl/o2.pl/Interia