Zamknij

Romuald Lipko z Budki Suflera ma raka. Zespół prosi o wsparcie dla chorego muzyka

Piotr Krajewski
10.07.2019 09:47
Romuald Lipko z Budki Suflera chory na raka ma nowotwór zespół prosi o wsparcie dla muzyka
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Romuald Lipko ma raka. Współzałożyciel Budki Suflera przebywa obecnie w szpitalu w Niemczech, gdzie walczy z chorobą nowotworową. Pozostali członkowie legendarnej polskiej grupy poprosili wszystkich fanów o wsparcie i miłe słowa dla Romualda Lipko z Budki Suflera.

Romuald Lipko chory na raka. Współzałożyciel Budki Suflera ma nowotwór

Romuald Lipko, współzałożyciel Budki Suflera, zmaga się z rakiem. Informację o chorobie nowotworowej muzyka przekazali członkowie zespołu w specjalnym komunikacie.

69-letni artysta usłyszał diagnozę w czerwcu. Początkowo Romuald Lipko przebywał w szpitalu przy ulicy Banacha w Warszawie. Okazało się jednak, że polscy lekarze nie są w stanie leczyć tej choroby. Muzyk znajduje się obecnie w klinice w niemieckim Magdeburgu, która jest jedynym miejscem na świecie, gdzie lekarze zajmują się tego typu nowotworami.

Przedwczoraj wróciliśmy z niemieckiej kliniki. Nie nam muzykom relacjonować działania medycyny na najwyższym poziomie, ale zrozumieliśmy jedno. Jest realna szansa zwycięstwa w tej jakże trudnej walce, a stan ducha naszego kolegi jest czynnikiem niezwykle ważnym — piszą członkowie Budki Suflera.

W oficjalnym oświadczeniu koledzy z zespołu poprosili wszystkich fanów o wsparcie dla Romualda Lipko.

Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którym piosenki Romka sprawiły kiedykolwiek radość o choćby malutki, ale szczery gest wsparcia, o króciutką, życzliwą myśl, o pełne uśmiechu wspomnienie samego siebie słuchającego Jego muzyki — apelują.

W ostatnią niedzielę wierni z parafii p.w. św. Andrzeja Boboli w Lublinie modli się o zdrowie Romualda Lipki.

Budka Suflera została założona w 1974 roku przez Krzysztofa Cugowskiego i Romualda Lipkę. Zespół wydał kilkanaście albumów studyjnych i nagrał takie przeboje jak „Jest taki samotny dom”, „Bal wszystkich świętych” czy „Jolka, Jolka pamiętasz”. W 2014 roku grupa ogłosiła zakończenie działalności.

W 2019 roku Budka Suflera ogłosiła powrót na scenę wraz z jesienną trasą koncertową pod nazwą „45 lat! Powrót do korzeni”.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK