Zamknij

Romuald Lipko przeszedł operację i jest w szpitalu. Opublikował oświadczenie

Piotr Krajewski
19.09.2019 11:27
Romuald Lipko z Budki Suflera w szpitalu przeszedł operację przeszczep wątroby opublikował oświadczenie
fot. Agnieszka Sniezko/East News

Romuald Lipko opublikował wpis w mediach społecznościowych na temat stanu swojego zdrowia. Członek Budki Suflera przeszedł operację i przebywa obecnie w szpitalu. W lipcu muzyk poinformował, że zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Zdiagnozowano u niego raka.

Romuald Lipko z Budki Suflera w szpitalu. Przeszedł przeszczep wątroby

Romuald Lipko zmaga się z rakiem wątroby. W środę 69-letni artysta opublikował na oficjalnym profilu Budki Suflera długi wpis o stanie swojego zdrowia. Jak informuje Onet, z powodu choroby nowotworowej muzyk był zmuszony przejść przeszczep. W oświadczeniu potwierdził, że jest już po operacji i przebywa obecnie w szpitalu.

Pobyt w szpitalu zbiegł się z przygotowaniami Budki Suflera do nowej trasy koncertowej, która rozpoczyna się z końcem września.

Już za niespełna dwa tygodnie rusza wielka trasa koncertowa Budki Suflera. Mam ogromną nadzieję i wiarę w to, że stanę wtedy pośród moich przyjaciół na scenie i będę mógł zagrać wspaniały koncert. Tak jak zwykle: z energią i radością. Przygotowania do trasy koncertowej chwilowo doglądam ze szpitalnego łóżka. To prawda, przeszedłem operację. Nie pierwszą w mojej walce o zdrowie i zapewne nie ostatnią. Jestem silny, bo dzięki Wam widzę sens tego, co robię — napisał Romuald Lipko.

Członek Budki Suflera nawiązał również do wszystkich osób, które zmagają się z problemami zdrowotnymi. Przypomniał fanom, jak ważne jest wsparcie najbliższych w tych trudnych chwilach.

W tych trudnych chwilach nie skupiam się jednak wyłącznie na sobie. Jestem moimi myślami z tysiącami osób dotkniętych chorobą. Z doświadczenia wiem, jak ważne w procesie leczenia są marzenia, wiara w odzyskanie zdrowia oraz wsparcie rodziny i przyjaciół — stwierdził artysta i dodał: Nadal planuję i marzę: o powrocie na scenę, o nowych piosenkach, o wspaniałych wykonaniach doskonale Wam znanych przebojów. Perspektywa trasy koncertowej każdego dnia dodaje mi sił w walce o zdrowie.

Nowa trasa koncertowa Budki Suflera. Kiedy koncerty w 2019 roku?

Budka Suflera powraca na scenę z jesienną trasą koncertową zatytułowaną „45 lat! Powrót do korzeni”. We wrześniu i październiku zespół wystąpi w największych polskich salach koncertowych, m.in. w Tauron Arenie w Krakowie, Ergo Arenie w Gdańsku, Spodku w Katowicach czy na Torwarze w Warszawie.

>> Kup BILETY na jesienną trasę koncertową Budki Suflera

RadioZET.pl/PK