Zamknij

Romuald Lipko znów trafił do szpitala? Jest komentarz muzyka

Maciej Friedrich
05.09.2019 12:25
Romuald Lipko znów trafił do szpitala? Jest komentarz muzyka
fot. KRZYSZTOF ZATYCKI/REPORTER/EAST NEWS

Według medialnych doniesień Romuald Lipko, muzyk będący filarem Budki Suflera, ponownie trafił do szpitala tuż przed rozpoczęciem trasy koncertowej zespołu. Artysta zmaga się z nowotworem wątroby. W sieci pojawił się komentarz samego muzyka.

Romuald Lipko to kompozytor i multiinstrumentalista, który zasłynął między innymi jako założyciel kultowego zespołu Budka Suflera. Uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich muzyków. Niestety, w połowie lipca pojawiła się informacja, że u artysty zdiagnozowano nowotwór wątroby. Muzyk przeszedł operację w jednej z niemieckich klinik i zapewniał fanów, że czuje się lepiej.

 Romuald Lipko z Budki Suflera ma raka. Zespół prosi o wsparcie dla chorego muzyka

Romuald Lipko ponownie w szpitalu?

Jak informuje „Super Express”, Romuald Lipko ponownie trafił do szpitala. Według dziennika został pilnie wezwany na jeden z warszawskich oddziałów.

Romek odebrał telefon ze szpitala. Lekarz natychmiast kazał mu przyjechać do szpitala – miał zdradzić jeden z przyjaciół muzyka.

Nie wiadomo zatem, co z zapowiadaną na jesień głośną trasą koncertową Budki Suflera. Jak dotąd zespół nie wydał oficjalnego oświadczenia w tej sprawie. Sytuacja jest o tyle zaskakująca, że po operacji Lipko wyraźnie zaznaczał, że czuje się znacznie lepiej.

Czuję się świetnie. Wszystko jest w porządku. Jestem uśmiechnięty, nic mnie nie boli, choroba, która zrobiła we mnie dużo popłochu i zmobilizowała mnie do szybkiego działania, póki co jest zażegnana, zaleczona. Mogę powiedzieć, że jestem gotowy do służby – zapewniał w rozmowie z „Super Expressem” kilka tygodni wcześniej.

 Krzysztof Cugowski zakopał topór wojenny z Romualdem Lipko. Wszystko przez chorobę muzyka

Romuald Lipko w szpitalu? Komentarz lidera Budki Suflera

Medialne doniesienia zdecydował się skomentować sam Romuald Lipko. Fanów muzyka uspokajamy, okazało się, że lider Budki Suflera nie trafił do szpitala. Przeciwnie, Lipko poinformował „Fakt”, że nadal pracuje z zespołem w sali prób.

Kochani tak w dniu 4 września wygląda oddział szpitalny, na którym się znajduję. Wspaniała sala prób w lubelskim radio, w którym pełnym składem Budki Suflera, moich przyjaciół, szykujemy się do koncertów, które rozpoczynamy 29’ego. Także chorym ewentualnie życzę, żeby tak wyglądały oddziały szpitalne – zażartował muzyk.

Zagłosuj

Jesteś fanem/fanką Budki Suflera?

Liczba głosów:

Romuald Lipko ponownie w szpitalu
fot. TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

RadioZET.pl/se.pl/MF