Zamknij

Ronald Bell nie żyje. Współtwórca Kool & the Gang i autor wielkich hitów miał 68 lat

10.09.2020 10:01
Ronald Bell
fot. FaceToFace/REPORTER/action press/Reporter/East News

Ronald Bell nie żyje. Wokalista, kompozytor, autor tekstów i współzałożyciel nagrodzonego Grammy zespołu Kool & the Gang zmarł w wieku 68 lat. Jaka była przyczyna śmierci Ronalda Bella?

Ronald Bell nie żyje. Popularny muzyk, który był jednym z założycieli amerykańskiego zespołu Kool & the Gang, który wylansował m.in. przeboje „Celebration” czy „Cherish”.

Śmierć muzyka potwierdził jego rzecznik prasowy. Ronald Bell zmarł 9 września w swoim domu na Wyspach Dziewiczych.

Ronald Bell nie żyje. Muzyk i współzałożyciel zespołu Kool & the Gang miał 68 lat

Ronald Bell zmarł w wieku 68 lat. Śmierć cenionego artysty została określona jako „nagła”. Dokładnej przyczyny zgonu amerykańskiego muzyka nie ujawniono.

68-latek był piosenkarzem, kompozytorem, aranżem, a także autorem tekstów. W latach sześćdziesiątych założył zespół Kool & the Gang, który sprzedał ponad 70 milionów płyt na całym świecie. Wraz z grupą stworzył wielkie przeboje „Celebration”, „Cherish”, „Jungle Boogie”, „Summer Madness” czy „Open Sesame”. W 2018 roku Bell został dołączony do słynnego Songwriters Hall of Fame, gdzie trafiają najwybitniejsi autorzy tekstów w historii.

Kool & the Gang zapisali się na stałe w historii amerykańskiego r&b, soulu i funku. Zespół został nagrodzony m.in. prestiżowym Grammy, a kilka lat temu grupa doczekała się własnej gwiazdy w słynnej Alei Gwiazd w Hollywood.

RadioZET.pl/billboard.com