Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ruszyła piąta edycja Krynica Źródłem Kultury. Kolejne koncerty już 25 i 26 stycznia

22.01.2019 16:13

Po raz kolejny Krynica stała się zimowym, koncertowym centrum południowej Polska. Wśród gwiazd, które wystąpią w Pijalni Głównej znajdą się między innymi: Dawid Podsiadło, Paweł Domagała, Lady Pank, Margaret, Krzysztof Cugowski, Andrzej Piaseczny, IRA, czy Ania Dąbrowska. Bilety na koncerty będzie można wygrać także w Radiu ZET!

Krynica Źródłem Kultury fot. Grzegorz Korzec

Już po raz piąty krynicka Pijalnia Głównej gości gwiazdy polskiej muzyki. W trakcie tegorocznej edycji cyklu Krynica Źródłem Kultury wystąpi wielu znanych i lubianych polskich artystów, m.in. Dawid Podsiadło, Paweł Domagała, Lady Pank, Margaret, Krzysztof Cugowski, Andrzej Piaseczny, IRA czy Ania Dąbrowska. Cyklowi po raz kolejny towarzyszyć będzie Festiwal Supportów - inicjatywa mająca wyłonić najciekawsze zespoły młodego pokolenia.

Po raz kolejny Krynica stała się zimowym, koncertowym centrum południowej Polska. W trakcie pierwszego koncertu w ramach cyklu Krynica Źródłem Kultury, który odbył się 12 stycznia, wystąpił Maciej Maleńczuk z programem „Maleńczuk gra Młynarskiego”.

Następne koncerty cyklu Krynica Źródłem Kultury odbędą się już w najbliższy weekend. 25 stycznia na scenie pojawi się Lao Che, a dzień później – 26 stycznia – widzowie będą mogli zobaczyć występ Pawła Domagały.

Krynica Źródłem Kultury 2019: kto wystąpi? [DATY KONCERTÓW]

9 lutego wystąpi Krzysztof Cugowski, który zawsze wraca do Krynicy z wielką przyjemnością.

Cenię sobie jej klimat, atmosferę i spotkania z uzdrowiskową publicznością. Cieszę się, że w lutym będę mógł się z wami zobaczyć po raz kolejny. Okazja jest dla mnie szczególna, ponieważ w tym roku wypada złoty jubileusz mojej pracy scenicznej. Będzie mi miło, jeśli zdecydujecie się świętować razem ze mną — mówi jeden z najpopularniejszych polskich wokalistów.

Tydzień wcześniej na scenie pojawi się IRA, której lider — Artur Gadowski— również chwali sobie koncerty w Pijalni.

Z Irą gramy co roku w Krynicy. Mimo zimy, mamy zawsze ciepłe przyjęcie. To fajne miejsce i miasto, które bardzo lubię. W tym roku znów się spotkamy — mówi frontman radomskiego zespołu.

W ramach czterech odsłon cyklu odbyło się do tej pory ponad 60 koncertów, które zgromadziły 73 000 widzów. Edycja 2019 potrwa do 22 lutego. Bilety — w cenie od 30 zł — można nabyć w Pijalni Głównej oraz na platformie Going.pl.

Bilety na wydarzenia w ramach Krynica Źródłem Kultury będzie można wygrać także na antenie Radia ZET. W każdym tygodniu od poniedziałku do czwartku nasi słuchacze będą mogli zgarnąć wejściówki na koncerty. Słuchajcie uważnie "Wieczoru z Radiem ZET"!

Daty koncertów w ramach cyklu Krynica Źródłem Kultury:

 • 25 stycznia — Lao Che
 • 26 stycznia — Paweł Domagała
 • 1 lutego — Dżem
 • 2 lutego — IRA
 • 8 lutego — Happysad
 • 9 lutego — Krzysztof Cugowski
 • 11 lutego — Dawid Podsiadło
 • 12 lutego — Dawid Podsiadło
 • 15 lutego — Lady Pank
 • 16 lutego — Andrzej Piaseczny
 • 17 lutego — Kabaret Hrabi
 • 22 lutego — Ania Dąbrowska
 • 3 marca — Margaret

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK

Oceń