Zamknij

25 lat od śmierci Ryśka Riedla. 6 wielkich hitów, za które pokochaliśmy lidera Dżemu

Piotr Krajewski
30.07.2019 10:23
Rysiek Riedel 25 rocznica śmierci 6 największych hitów Dżemu
fot. Youtube screen

Ryszard Riedel zmarł w 1994 roku. 30 lipca mija 25. rocznica śmierci lidera Dżemu, który dla wielu polskich słuchaczy jest prawdziwą muzyczną legendą. Razem ze swoim zespołem stworzył wiele kultowych przebojów. Prezentujemy dziś 6 niezapomnianych hitów Dżemu, za które pokochaliśmy Ryśka Riedla.

Rysiek Riedel: 25. rocznica śmierci lidera Dżemu

Rysiek Riedel to jedna z największych legend polskiego bluesa. W ciągu swojej dwudziestoletniej kariery w zespole Dżem stworzył wiele przebojów, które na stałe zapisały się w historii polskiej muzyki. Charakterystyczny wygląd, wyjątkowa barwa głosu i ogromna charyzma na scenie sprawiły, że Riedel szybko stał się idolem milionów Polaków.

Przez wiele lat swojego życia Rysiek Riedel zmagał się uzależnieniem od narkotyków. Choć artysta wielokrotnie bywał w szpitalach i na odwykach, gdzie walczył z chorobą, nie udało mu się pokonać nałogu. W lipcu 1994 roku 37-letni gwiazdor Dżemu trafił w bardzo złym stanie do szpitala w Chorzowie, gdzie zmarł 30 lipca. Bezpośrednio przyczyną śmierci Ryśka Riedla była niewydolność serca spowodowana długoletnim uzależnieniem od narkotyków.

Zagłosuj

Lubisz muzykę zespołu Dżem?

Liczba głosów:

6 największych hitów Dżemu, za które pokochaliśmy Ryśka Riedla

W związku z 25. rocznicą śmierci Ryśka Riedla prezentujemy 6 największych hitów Dżemu, za które pokochaliśmy legendarnego muzyka.

„Czerwony jak cegła”

„Sen o Victorii”

„Wehikuł czasu”

„Skazany na bluesa”

„List do M.”

„Whisky”

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK