Zamknij

Ryszard Rynkowski potrzebuje pomocy, aby uczcić urodziny: "Potrzebuję darczyńców"

25.08.2021 14:31
Ryszard Rynkowski
fot. Damian Klamka/East News

Ryszard Rynkowski w rozmowie z "Na żywo" przyznał, że marzy mu się huczne świętowanie z okazji jubileuszu. Potrzebuje w tym pomocy darczyńców.

Ryszard Rynkowski to znany polski piosenkarz, pianista, aktor i kompozytor. Jego hity nucą pokolenia. Przed rozpoczęciem kariery solowej był przez niemal 10 lat członkiem grupy Vox. Ma na koncie Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski oraz Order Uśmiechu. Jest również honorowym obywatelem swojego rodzinnego miasta - Elbląga.

Ryszard Rynkowski potrzebuje pomocy finansowej, aby uczcić jubileusz

Rynkowski jest autorem nieśmiertelnych hitów takich jak, obecny na niemal każdym polskim weselu utwór "Jedzie pociąg z daleka", "Szczęśliwej drogi już czas", "Darów losu" czy kawałka "Dziewczyny lubią brąz". Przez lata kariery artysta wykonywał również kolędy oraz pojawiał się na katolickich koncertach, gdzie śpiewano ulubione kompozycje Jana Pawła II.

Artysta w tym roku kończy 70 lat. To idealny moment, aby podsumować lata kariery, którą rozpoczął już w dzieciństwie, muzykując z amatorskimi zespołami z Elbląga. Jednak muzyk przyznaje, że nie zadowoli go skromna impreza, swój jubileusz Rynkowski chciałby świętować z prawdziwą pompą.

Ryszard Rynkowski kończy 70 lat. Chce zorganizować huczne wydarzenie

W rozmowie z "Na żywo" artysta przyznał, że marzy mu się huczny benefis. Jednocześnie Rynkowski zauważa, że realizacja jego pomysłów to ogromne koszta, na które nie może sobie pozwolić. Dlatego muzyk zaapelował do swoich fanów o wsparcie.

W wywiadzie dla tygodnika "Na żywo" Rynkowski stwierdził:

Bardzo chciałbym to zrobić, ale przede wszystkim potrzebuję wsparcia darczyńców i sponsorów.

Jeśli muzykowi uda się uzbierać odpowiednią sumę, możemy spodziewać się wkrótce naprawdę wyjątkowego muzycznego wydarzenia.

Zobacz też: Światowe gwiazdy muzyki, które mają polskie korzenie. Nie brakuje wielkich nazwisk [ZDJĘCIA] 

RadioZET.pl/WP.pl/"Na żywo"