Zamknij

Wielki powrót Sade. Legenda soulu prezentuje nową piosenkę

Redakcja
07.03.2018 15:57
Sade
fot. Youtube (SadeVEVO)

Sade Adu to jedna z najważniejszych postaci współczesnego soulu. Liderka i wokalistka grupy Sade powraca po 8 latach z zupełnie nowym utworem „Flower Of The Universe”. Piosenka znajdzie się na ścieżce dźwiękowej do nowego filmu Disneya „Pułapka czasu”.

Sade – Flower of the Universe. Piosenka z filmu Disneya

Klimatyczna ballada „Flower of the Universe” to pierwsza od kilku lat piosenka Sade. Utwór promuje nową superprodukcję Disneya zatytułowaną „Pułapka czasu”. Film z Reese Witherspoon i Oprah Winfrey w rolach głównych wejdzie do polskich kin już 13 kwietnia.

Oprócz Sade na oficjalnym soundtracku pojawią się utwory m.in. Sii, Demi Lovato i DJ Khaled.

Sade Adu

Brytyjski zespół, którego liderką jest Sade, wydał dotąd sześć albumów. Wszystkie z nich odniosły komercyjny sukces, sprzedały się w milionach egzemplarzy i zdobyły wiele ważnych nagród, w tym prestiżowe Grammy.

Muzyka Sade łączy w sobie brzmienia soulu, jazzu i r&b. Do największych hitów grupy należą utwory „Smooth Operator”, „No Ordinary Love”, „By Your Side” czy „The Sweetest Taboo”.

Ich ostatnią studyjną płytą jest „Soldier of Love” z 2010 roku. Krążek zrobił furorę wśród polskich słuchaczy i pokrył się w naszym krajem diamentem.

RadioZET.pl/PK