Zamknij

Salvador Sobral i jego tajemniczy projekt! Zwycięzca Eurowizji ma nowy zespół [WIDEO]

Redakcja
18.07.2017 15:09
Salvador Sobral i jego tajemniczy projekt! Zwycięzca Eurowizji ma nowy zespół [WIDEO]
fot. ons.pl / Photoshot

Ostatni Konkurs Piosenki Eurowizji zostanie zapamiętany na długo. Salvador Sobral, portugalski zwycięzca, zachwycił widzów swoją niezwykle emocjonalną piosenką i minimalistycznym występem. Artysta powraca z tajemniczym projektem. Poznajcie zespół Alexander Search.

Salvador Sobral powraca po wielkim eurowizyjnym sukcesie w Kijowie. 27-letni artysta zaangażował się w projekt Alexander Search, w którym jest głównym wokalistą i występuje pod pseudonimem Benjamin Cybra.

Pięcioosobowy zespół założony przez Júlio Resende tworzy muzykę wielogatunkową. Na swoim debiutanckim albumie, który miał swoją premierę 30 czerwca, łączy w sobie elektronikę, indie-pop i rocka. Krążek promuje emocjonalny singiel „A Day of Sun”.

Grupa inspiruje się twórczością portugalskiego autora Fernando Pessoa, który tworzył przez wiele lat pod pseudonimem Alexander Search. To właśnie jego teksty zespół śpiewa w utworach.

Debiutancki album „Alexander Search” jest dostępny tutaj.

Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

W maju Salvador Soler zwyciężył na Eurowizji z utworem „Amar pelos dois”. Emocjonalny występ Portugalczyka spotkał się z wielkim entuzjazmem wielomilionowej widowni i pokonał z ogromną przewagą m.in. Bułgarię, Mołdawię, Belgię czy Szwecję.

Polskę reprezentowała Kasia Moś z piosenką „Flashlight”. Nasza reprezentantka zakwalifikowała się do finału, gdzie zajęła ostatecznie 22. miejsce.

RadioZET.pl/PK