Zamknij

Zwycięzca Eurowizji 2017 miał przeszczep serca! W jakim jest stanie?

Redakcja
11.12.2017 11:55
Zwycięzca Eurowizji 2017 miał przeszczep serca! W jakim jest stanie?
fot. AP/EAST NEWS

Triumfator ostatniego Konkursu Piosenki Eurowizji Salvador Sobral wciąż zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Jego stan był ostatnio na tyle ciężki, że lekarze przeprowadzili skomplikowany przeszczep serca. Jak czuje się dziś portugalski zwycięzca?

Operacja zwycięzcy 62. Konkursu Piosenki Eurowizji odbyła się 9 grudnia. Jak informują portugalscy lekarze, skomplikowany zabieg przebiegł prawidłowo, a stan Salvadora Sobrala jest określany jako stabilny. 27-letni Portugalczyk znajduje się obecnie na oddziale intensywnej terapii w jednym z lizbońskich szpitali.

Teraz czeka go bardzo długa rehabilitacja. Jeśli przeszczep organu przyjmie się, artysta ma ogromne szanse wkrótce powrócić do normalnej aktywności fizycznej.

Kilka miesięcy temu zdrowie Sobrala, cierpiącego na niewydolność serca, znacznie się pogorszyło i muzyk musiał trafić do szpitala. Z uwagi na poważny stan muzyk odwołał liczne koncerty, zaplanowane w związku z promocją płyty "Excuse me".

Pierwsze zwycięstwo Portugalii w Eurowizji

W maju Salvador Sobral zwyciężył w Konkursie Piosenki Eurowizji w Kijowie z utworem „Amar pelos dois”. Emocjonalny, bardzo minimalistyczny występ Portugalczyka spotkał się z wielkim entuzjazmem wielomilionowej widowni i pokonał z ogromną przewagą m.in. Bułgarię, Mołdawię, Belgię czy Szwecję.

27-latek zmagał się z problemami zdrowotnymi już w momencie eurowizyjnych przygotowań. W trakcie kilkudniowych prób do imprezy musiała zastępować go siostra Luisa, która także jest piosenkarką.

63. edycja Eurowizji odbędzie się w stolicy Portugalii – Lizbonie. Półfinały konkursu zaplanowano na 8 i 10 maja, zaś wielki finał zostanie zorganizowany 12 maja. Cała impreza będzie odbywać się w Altice Arena.

RadioZET.pl/bbc.com/PK