Zamknij

Salvador Sobral zaśpiewał po polsku. Cover „Dwa serduszka, cztery oczy” [WIDEO]

Piotr Krajewski
08.04.2019 16:27
Salvador Sobral zwycięzca Eurowizji zaśpiewał po polsku cover Dwa serduszka, cztery oczy WIDEO
fot. AP/EAST NEWS

Salvador Sobral po raz pierwszy odwiedził Polskę. W trakcie koncertu w Krakowie zwycięzca Eurowizji 2017 postanowił zaskoczyć publiczność i wykonał utwór po polsku. Zaśpiewał piosenkę „Dwa serduszka, cztery oczy”, która zdobyła międzynarodowe zainteresowanie za sprawą filmu „Zimna wojna”.

Salvador Sobral śpiewa po polsku „Dwa serduszka, cztery oczy”

Salvador Sobral to zwycięzca Konkursu Piosenki Eurowizji. W 2017 roku Portugalczyk oczarował widzów swoim emocjonalnym występem do piosenki „Amar Pelos Dois” i wygrał cały konkurs w fenomenalnym stylu.

W kwietniu 29-latek po raz pierwszy odwiedził Polskę. Portugalski artysta słynie z tego, że chętnie śpiewa utwory z państw, w których występuje. Nie inaczej było w Krakowie. Salvador Sobral postanowił zaśpiewać swoją wersję „Dwa serduszka, cztery oczy”, ludowej piosenki będącej motywem przewodnim „Zimnej Wojny” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. W nominowanym do Oscara 2019 filmie utwór zaśpiewała Joanna Kulig.

Salvador Sobral dał pierwsze zwycięstwo Portugalii w Konkursie Piosenki Eurowizji. W trakcie eurowizyjnych przygotowań muzyk zmagał się z niewydolnością serca. Podczas kilkudniowych prób do imprezy musiała zastępować go siostra Luisa, która także jest piosenkarką. Mimo poważnych problemów Portugalczyk wystąpił na Eurowizji 2017 i zwyciężył w całym konkursie. W grudniu 2017 roku jego stan był na tyle ciężki, że lekarze przeprowadzili skomplikowany przeszczep serca. Operacja udała się.

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET 

Zagłosuj

Czy podobał Ci się występ Salvadora Sobrala na Eurowizji 2017?

Liczba głosów:

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK