Zamknij

Sam Smith tańczy w teledysku. Nowy singiel „How Do You Sleep?” [WIDEO]

Piotr Krajewski
19.07.2019 11:25
Sam Smith How Do You Sleep nowy singiel taneczny teledysk wideo
fot. Youtube

Sam Smith powraca z nowym singlem „How Do You Sleep?”, następcą hitowego duetu „Dancing With A Stranger”, który Brytyjczyk nagrał razem z Normani. W najnowszym teledysku Sam Smith zaskakuje taneczną choreografią. Premiera „How Do You Sleep?” w Radiu ZET po godz. 11:00.

Sam Smith — How Do You Sleep? Nowy singiel z tanecznym teledyskiem

Nowy singiel Sama Smitha „How Do You Sleep?” ujrzał światło dzień. To kolejna zapowiedź, po świetnie przyjętym hicie „Dancing With a Stranger”, następnej płyty popularnego 27-letniego Brytyjczyka.

„How Do You Sleep?” powstał we współpracy z Maxem Martinem, Savanem Kotecha i ILYA. Nowy singiel Sama Smitha to popowa piosenka z bardzo tanecznym refrenem, który w najbliższych miesiącach może zawojować klubowe parkiety na całym świecie.

Do singla powstał również teledysk w reżyserii Granta Singera (Lorde, Taylor Swift, The Weeknd). W klipie możemy zobaczyć tańczącego Sama Smitha, który razem z tancerzami wykonuje intrygującą choreografię autorstwa Parris Goebel.

W tym roku, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym, czuję się wolny. Dawno już nie czułem takiej frajdy, nagrywając kawałek i teledysk. Kochani, czas na taniec. Całuję — mówi Sam Smith.

Ostatni singiel Sama Smitha „Dancing With A Stranger”, który nagrał razem z Normani, sprzedał się w nakładzie przekraczającym 6 milionów kopii i zgromadził ponad miliard streamów. Kawałek trafił na szczyt zestawienia najpopularniejszych kawałków w rozgłośniach radiowych zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Wielkiej Brytanii. Pokrył się także platyną aż w 15 krajach.

W poprzednie lato Sam Smith zawojował listy przebojów z hitem „Promises”, nagranym wspólnie z Calvinem Harrisem. Duet wykonał utwór podczas tegorocznej ceremonii BRIT Awards. W tym tygodniu Sam Smith dołączył do zaszczytnego grona artystów, którzy mają ponad 10 milionów subskrypcji na YouTube. Ta sztuka udała się dopiero ośmiu brytyjskim wykonawcom.

Dotychczas Sam Smith sprzedał ponad 22 mln albumów na całym świecie i siedmiokrotnie trafiał na szczyt Top 10 UK. Jednym z tych utworów był „Writing’s On The Wall” — pierwsza piosenka do filmu o Bondzie, której udało znaleźć się na pierwszym miejscu zestawienia (co zostało odnotowane w Księdze Rekordów Guinessa). Smith otrzymał cztery nagrody Grammy, trzy BRIT, Oscara oraz Złoty Glob („Writing’s On The Wall”).

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK