Sam Smith i nowy singiel „Too Good at Goodbyes”. Powtórzy sukces „Stay With Me”?

08.09.2017 10:07

Brytyjski artysta to jedno z największych muzycznych objawień ostatnich kilku lat. Sam Smith zachwycił miliony słuchaczy swoim wokalem i emocjonalnymi tekstami. Wielkimi krokami zbliża się jego kolejny album. Pierwszym przedsmakiem jest singiel „Too Good at Goodbyes”. Będzie przebój?

Sam Smith i nowy singiel „Too Good at Goodbyes”. Powtórzy sukces „Stay With Me”? fot. Jordan Strauss/Invision/AP/Fotolink

Sam Smith powrócił po dwóch latach przerwy. Wygląda na to, że artysta znów zachwyci fanów swoją muzyką. Singiel „Too Good at Goodbyes” to kompozycja pełna emocji, nostalgii z interesującym gospelowym refrenem i przejmującym tekstem.

Utwór to pierwsza zapowiedź drugiego albumu Brytyjczyka, następcy multiplatynowego krążka „In The Lonely Hour” z 2014 roku. Nowa płyta pojawi się najprawdopodobniej jeszcze w tym roku. Data premiery i tytuł pozostają na ten moment nieznane.

Cztery nagrody Grammy i Oscar

Mimo że 25-letni Sam Smith wydał na razie tylko jeden album, może już pochwalić się prestiżowymi nagrodami. Krytycy muzyczni zakochali się w jego słynnym singlu „Stay With Me”, który pokrył się siedmiokrotną platyną w samych Stanach Zjednoczonych. W 2015 roku artysta zgarnął aż cztery prestiżowe statuetki Grammy, w tym w kategorii „utwór roku”.

Rok 2016 przyniósł kolejny ogromny sukces. Kawałek „Writing’s on the Wall”, który Smith stworzył specjalnie na potrzeby filmu o przygodach Jamesa Bonda, otrzymał Oscara za najlepszą piosenkę oryginalną.

Brytyjczyk chętnie współpracuję też z innymi artystami. Na swoim koncie ma przeboje „La La La” z Naughty Boy’em oraz „Latch” i „Omen” z elektronicznym duetem Disclosure.

RadioZET.pl/PK 

Oceń
Tagi