Zamknij

Sam Smith i nowy singiel „Too Good at Goodbyes”. Powtórzy sukces „Stay With Me”?

Redakcja
08.09.2017 10:07
Sam Smith i nowy singiel „Too Good at Goodbyes”. Powtórzy sukces „Stay With Me”?
fot. Jordan Strauss/Invision/AP/Fotolink

Brytyjski artysta to jedno z największych muzycznych objawień ostatnich kilku lat. Sam Smith zachwycił miliony słuchaczy swoim wokalem i emocjonalnymi tekstami. Wielkimi krokami zbliża się jego kolejny album. Pierwszym przedsmakiem jest singiel „Too Good at Goodbyes”. Będzie przebój?

Sam Smith powrócił po dwóch latach przerwy. Wygląda na to, że artysta znów zachwyci fanów swoją muzyką. Singiel „Too Good at Goodbyes” to kompozycja pełna emocji, nostalgii z interesującym gospelowym refrenem i przejmującym tekstem.

Utwór to pierwsza zapowiedź drugiego albumu Brytyjczyka, następcy multiplatynowego krążka „In The Lonely Hour” z 2014 roku. Nowa płyta pojawi się najprawdopodobniej jeszcze w tym roku. Data premiery i tytuł pozostają na ten moment nieznane.

Cztery nagrody Grammy i Oscar

Mimo że 25-letni Sam Smith wydał na razie tylko jeden album, może już pochwalić się prestiżowymi nagrodami. Krytycy muzyczni zakochali się w jego słynnym singlu „Stay With Me”, który pokrył się siedmiokrotną platyną w samych Stanach Zjednoczonych. W 2015 roku artysta zgarnął aż cztery prestiżowe statuetki Grammy, w tym w kategorii „utwór roku”.

Rok 2016 przyniósł kolejny ogromny sukces. Kawałek „Writing’s on the Wall”, który Smith stworzył specjalnie na potrzeby filmu o przygodach Jamesa Bonda, otrzymał Oscara za najlepszą piosenkę oryginalną.

Brytyjczyk chętnie współpracuję też z innymi artystami. Na swoim koncie ma przeboje „La La La” z Naughty Boy’em oraz „Latch” i „Omen” z elektronicznym duetem Disclosure.

RadioZET.pl/PK