Zamknij

Sanah podbiła Opole 2020. 6 ciekawostek o autorce hitów "Szampan" i "Melodia"

07.09.2020 10:57
Sanah
fot. VIPHOTO/East News

Sanah zrobiła furorę na festiwalu Opole 2020. Autorka hitów „Melodia” i „Szampan” nie tylko otrzymała kilka prestiżowych nagród, ale także wystąpiła na żywo w opolskim amfiteatrze. Kim jest ta zdolna 23-latka? Oto kilka ciekawostek o Sanah.

Sanah to obecnie jedno z najgorętszych nazwisk w polskiej muzyce. Młoda piosenkarka zadebiutowała w branży w wielkim stylu, wydając bestsellerową płytę „Królowa dram”, z której pochodzą hity „Szampan” i „Melodia”.

Festiwal Opole 2020 to kolejne ogromne wydarzenie w karierze Sanah. Artystka wygrała plebiscyt „Od Opola do Opola”, a podczas niedzielnego koncertu Premiery za nowy singiel „No sory” otrzymała nagrody za muzykę i tekst od Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

Sanah: ciekawostki o młodej piosenkarce oraz autorce hitów Melodia i Szampan

Sanah cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród słuchaczy, a jej kariera rozwija się w zawrotnym tempie. Jej hity biją rekordy popularności w stacjach radiowych i internecie. Poniżej kilka ciekawostek na temat Sanah, o których mogliście nie wiedzieć.

Prawdziwe imię i nazwisko Sanah brzmi Zuzanna Irena Jurczak.

Skąd wziął się pseudonim Sanah? Jego historia nie jest skomplikowana. Artystka wzięła pseudonim artystyczny po skróceniu angielskiej wersji swojego pierwszego imienia – Susannah.

Sanah brała udział w „Mam Talent” i „The Voice of Poland”. Wokalistka nie miała jednak szczęścia w talent show. Nie udało się jej dostać do kolejnych etapów.

Dawid Podsiadło jest wielkim fanem Sanah. Muzyk wspiera Zuzannę Jurczak od początku jej kariery. W trakcie jednego ze swoich koncertów zaśpiewał jej piosenkę „Cząstka”. Sanah podziękowała artyście za wsparcie w wyjątkowy sposób. Nagrała utwór „projekt nieznajomy nie kłamie”, który jest połączeniem piosenek „Project 19”, „Nieznajomy” i „Nie kłami” z repertuaru Podsiadły.

Sanah nie tylko śpiewa i komponuje. Jest również autorką tekstów. Choć wciąż jest na początku swojej muzycznej kariery, miała już możliwość pisać utwory dla znanych artystów, m.in. Roksany Węgiel i Natalii Zastępy.

Piosenkarka jest pierwszą polską artystką wybraną do międzynarodowego programu VEVO DSCVR. Akcja wspiera młodych i obiecujących artystów w rozwoju kariery. Specjalnie na potrzeby cyklu Sanah zaśpiewała na żywo utwór „Siebie zapytasz” i angielską wersję tytułowej kompozycji z płyty „Królowa dram” – „Invisible dress”.