Zamknij

Sanah pokonała ABBĘ, Mata - Eda Sheerana. Jakie płyty najlepiej sprzedają się w Polsce?

19.11.2021 14:01
sanah/Mata
fot. Lukasz Kalinowski/East News/Lukasz Kalinowski/East News

Jakie płyty najlepiej sprzedają się w Polsce? Ostatnie zestawienie listy sprzedaży OLiS zdziwi niejednego. Młodzi miejscowi artyści biją na głowę światowych gigantów.

OLiS to oficjalna lista sprzedaży detalicznej sporządzana przez Związek Producentów Audio-Video. Zestawienie prezentuje cotygodniowy ranking najlepiej sprzedających się albumów. Ostatnie z nich zaskoczy niejednego słuchacza.

Sanah pokonała ABBĘ, Mata - Eda Sheerana

Jak się okazuje, Polacy dają szansę nowemu pokoleniu. Na podium zestawienia znaleźli się młodzi wykonawcy z naszego kraju, którzy pokonali światowe gwiazdy muzyki popularnej.

Na szczycie OLiS z tygodnia 5-11 listopada pojawiła się sanah i jej płyta "Irenka", którą ujęto w zestawieniu już 27 razy. Tym samym artystka wyprzedziła najnowsze wydawnictwo ABBY "Voyage". Brąz rankingu przypadł "Młodemu Matczakowi". Album Maty obecny od sześciu tygodni w zestawieniu ma status potrójnej platyny i jest kupowany chętniej niż albumy Eda Sheerana.

Jakie płyty najchętniej kupują Polacy?

Tuż poza podium zadebiutował Organek i jego płyta "Na razie stoję, na razie patrzę". Co ciekawe pierwsza płyta sanah "Królowa Dram" również trafiła na listę. Krążek wylądował w pierwszej dziesiątce, a w zestawieniu pojawił się już 78. raz.

Lista pokazuje również, że polscy słuchacze kochają rodzimy rap, a w szczególności twórczość Taco Hemingwaya. Artysta pojawił się w zestawieniu aż 5 razy. Album "Marmur" zajmuje 19. pozycję, "Szprucer" 23., "Trójkąt Warszawski" 25., "Umowa o dzieło" 30., a "Wosk" 50.