Zamknij

Sarah Dash nie żyje. Piosenkarka i gwiazda zespołu Labelle miała 76 lat

21.09.2021 09:17
Sarah Dash
fot. Shahar Azran / Polaris / East News

Sarah Dash nie żyje. Amerykańska piosenkarka zmarła w wieku 76 lat. Była gwiazdą zespołu Labelle, który zasłynął z przeboju "Lady Marmalade".

Sarah Dash nie żyje. Amerykańska wokalistka R&B zmarła w poniedziałek, 20 września w wieku 76 lat. Zasłynęła jako członkini zespołu Labelle, który cieszył się ogromną popularnością w latach siedemdziesiątych.

Zobacz także:  Nie żyje uczestnik "X Factor". Zmarł w wieku zaledwie 49 lat

Sarah Dash nie żyje. Piosenkarka i gwiazda zespołu Labelle miała 76 lat

Przyczyna śmierci Sarah Dash nie została ujawniona. Z informacji magazynu Billboard wynika jednak, że zgon był nagły, ponieważ w miniony weekend piosenkarka pojawiła się jeszcze na scenie, czym pochwaliła się w mediach społecznościowych.

Jeszcze w sobotę byłyśmy razem na scenie. To był tak mocny i wyjątkowy moment. Sarah była niesamowicie utalentowaną, piękną i kochającą duszą, która pobłogosławiła moje i wielu innych osób życie. Zawsze mogłam na nią liczyć – brzmi fragment oświadczenia Patti LaBelle dla magazynu Billboard.

Sarah Dash rozpoczęła swoją karierę w latach sześćdziesiątych, kiedy dołączyła do Patti LaBelle & The Bluebelles. Grupa wkrótce zmieniła nazwę na Labelle. W latach siedemdziesiątych zespół R&B odnosił wielkie sukcesy, nagrywając przebój za przebojem. Największy hit "Lady Marmalade" zapisał się na stałe w historii muzyki i doczekał się wielu nowych wersji, m.in. coveru nagranego przez Christinę Aguilerę, Pink, Mya i Lil’ Kim.

Po zakończeniu działalności Labelle Sarah Dash skupiła się na karierze solowej. Wokalistka pracowała także jako muzyk sesyjny i koncertowy. Dzięki temu miała okazję współpracować z największymi gwiazdami, m.in. The Rolling Stones, Keithem Richardsem, Stevie Wonderem czy Alice Cooperem.

Zobacz także:  Sarah Harding zmarła na raka. Członkinie Girls Aloud planują charytatywny koncert

RadioZET.pl/pitchfork.com