Zamknij

Sarah Harding bardzo cierpi przez raka. Jest naprawdę źle: „Nie wiem, ile miesięcy mi zostało”

15.04.2021 13:55
Sarah Harding
fot. Can Nguyen/REX/EAST NEWS

Sarah Harding zmaga się z rakiem piersi, który jest w bardzo zaawansowanym stadium. Kilka tygodni temu artystka przyznała, że nie wie, ile miesięcy życia jej pozostało i być może nie dożyje kolejnych świąt Bożego Narodzenia. Teraz piosenkarka znana z zespołu Girls Aloud wyznała, iż bardzo cierpi i próbuje poradzić sobie z ogromnym bólem. Zaczęła właśnie stosować olej z konopi.

Sarah Harding od dłuższego już czasu walczy z rakiem piersi. Niestety, w przypadku wokalistki Girls Aloud choroba jest w bardzo zaawansowanym stadium – pojawiły się już przerzuty nowotworu.

Piosenkarka nie ukrywa, że jej sytuacja jest bardzo poważna i wkrótce może umrzeć. Każdego dnia Sarah Harding musi zmagać się z ogromnym bólem. Teraz ujawniła, że pomaga jej olej z konopi, który polecił jej inny znany brytyjski wokalista, Duncan James.

Zobacz także: Sarah Harding nie dożyje kolejnych świąt? Dramatyczne wyznanie chorej na raka piosenkarki

Sarah Harding ma raka piersi. Walczy z okropnym bólem za pomocą oleju konopnego

Sarah Harding napisała książkę „Hear Me Out”, gdzie opisuje swoje ciężkie zmagania z rakiem piersi. Do internetu trafiły jej kolejne fragmenty, z których dowiadujemy się, że gwiazda odczuwa ogromny ból przez nowotwór i próbuje radzić sobie z nim za pomocą oleju konopnego, legalnego w Wielkiej Brytanii preparatu.

39-latka zaczęła używać oleju z polecenia Duncana Jamesa, wokalisty znanego z boysbandu Blue. Artysta zmagał się z poważnym bólem pleców przez występy na szpilkach w jednym ze spektakli.

Pomyślałam, że zdecydowanie powinnam spróbować tego, jeśli to mogło pomóc Duncanowi w jego sytuacji – stwierdziła.

Sarah Harding może nie dożyć świąt Bożego Narodzenia. Nie wie, ile miesięcy życia jej pozostało

Sarah Harding od wielu miesięcy walczy z nowotorem. Czas leczenia jest niezwykle dla niej trudny – poddała się mastektomii, omal nie zmarła na sepsę, musiała zostać wprowadzona na dwa tygodnie w stan śpiączki farmakologicznej, przez jakiś czas była także podłączona do respiratora.

W przypadku Sarah Harding rak rozprzestrzenił się także na inne części ciała, m.in. na kręgosłup i mózg. Choć podobno guzy zmniejszyły się niedawno w wyniku intensywnego leczenia, lekarz członkini Girls Aloud poinformował ją, że może nie dożyć kolejnych świąt Bożego Narodzenia.

Nie wiem, ile miesięcy mi zostało. Kto wie, może jednak zaskoczę wszystkich (..) W tym momencie jestem po prostu wdzięczna, że budzę się każdego dnia i mogę żyć najlepiej, jak potrafię, ponieważ wiem, jakie to jest cenne – wyznała.

Pod koniec marca Sarah Harding wydała nowy singiel "Wear It Like A Crown", który dotarł na sam szczyt brytyjskiej listy sklepu iTunes. Piosenkarka poinformowała, że wszystkie wpływy ze sprzedaży utworu przekaże na rzecz fundacji The Christie Foundation NHS Trust.

RadioZET.pl/dailymail.co.uk