Zamknij

Sarah Harding ma raka piersi. Wokalistka Girls Aloud jest ciężko chora: "Walczę jak tylko mogę"

27.08.2020 10:41
Sarah Harding
fot. Doug Peters/EMPICS Entertainment/EAST NEWS

Sarah Harding ma raka piersi. Wokalistka girlsbandu Girls Aloud ujawniła, że jest ciężko chora. 38-latka opublikowała wzruszającą wiadomość w mediach społecznościowych. „Walczę tak mocno, jak tylko mogę” — napisała.

Sarah Harding to jedna z wokalistek Girls Aloud, nieistniejącego już dziś girlsbandu z Wielkiej Brytanii. Piosenkarka zniknęła z mediów społecznościowych kilkanaście miesięcy temu.

Fani nie kryli więc zaskoczenia, kiedy w internecie pojawił się nowy, niespodziewany wpis 38-latki. W poruszającej wiadomości Sarah Harding wyznała, że zmaga się z ciężkim rakiem piersi. U gwiazdy Girls Aloud pojawiły się przerzuty.

Sarah Harding ma raka piersi. Wokalistka Girls Aloud jest ciężko chora

Sarah Harding ujawniła, że zmaga się z rakiem piersi, który lekarze zdiagnozowali u niej na początku tego roku. Kilka tygodniu temu artystka otrzymała informację, iż pojawiły się przerzuty, a nowotwór rozprzestrzenił się na inne części ciała.

Obecnie przechodzę cotygodniowe sesje chemioterapii i walczę tak mocno, jak tylko mogę — napisała piosenkarka.

Gwiazda Girls Aloud zdecydowała się ujawnić informację o chorobie po tym, jak była widziana w zeszłym tygodniu w szpitalu. 38-latka podziękowała rodzinie i lekarzom za ogromne wsparcie, jakie otrzymuje od nich w trakcie trudnej walki z nowotworem: „Robię, co mogę, aby zachować pozytywne nastawienie. Będę Was informować na bieżąco, jak mi idzie”.

Na wzruszający wpis Sarah Harding natychmiast zareagowały koleżanki z zespołu. Członkinie Girls Aloud wspierają Brytyjkę w tym trudnym momencie.

Kocham Cię. Zawsze potrafiłaś dokonać cudów, kiedy było to potrzebne. Jestem tu na zawsze i zawsze będę — napisała Nadine Coyle.

Girls Aloud: najsłynniejsze piosenki girlsbandu

Girls Aloud to jeden z najsłynniejszych girlsbandów w historii muzyki. Zespół wydał łącznie pięć albumów, które w samej Wielkiej Brytanii sprzedały się w ponad czterech milionach egzemplarzy. Grupa doczekała się czterech numerów jeden na brytyjskiej liście przebojów i zgarnęła prestiżowe nagrody, w tym Brit Awards.

Do najpopularniejszych piosenek Girls Aloud należą hity „Jump”, „The Promise”, „Something New” czy „Walk This Way”, który nagrały z innym brytyjskim girlsbandem Sugababes.

Zespół zakończył działalność w 2013 roku.