Zamknij

Sarsa prezentuje klip do „Zakryj” w języku migowym. Pojawia się w nim Miss Świata Głuchych!

Redakcja
11.12.2018 11:03
Sarsa
fot. Youtube (SarsaVEVO)

Sarsa podbija obecnie Radio ZET ze swoim przebojem „Zakryj”. Utwór doczekał się właśnie nietypowego lyric video, które zostało stworzone z myślą o osobach niesłyszących. Zaprezentowano je w języku migowym. Sarsa zaprosiła do projektu Miss Świata Głuchych 2016 — Iwonę Cichosz.

Sarsa zaprezentowała wyjątkowe lyric video do hitu „Zakryj”. Projekt powstał przede wszystkim z myślą o osobach niesłyszących. W teledysku możemy podziwiać interpretację i tłumaczenie jej najnowszego singla na polski język migowy.

Muzyka to nie tylko dźwięki, ale wielowymiarowe zjawisko. Muzykę można pokazać w kolorach czy znakach. Dlatego do tego projektu zaprosiłam wyjątkową Iwonę Cichosz, która jako osoba niesłysząca pomaga mi zrozumieć, w jaki sposób głusi mogą słyszeć i czuć muzykę — mówi sama Sarsa i dodaje: „Tym dodatkowym video do singla »Zakryj« chcę zwrócić uwagę na wciąż utrudniony dostęp do kultury dla osób niesłyszących oraz że muzyka to wiele więcej niż dźwięki. Dla mnie najpiękniejsze jest to, że każdy jest inny i może inaczej odczuć oraz zrozumieć moja twórczości. Chcę, żeby każdy miał taką możliwość”.

Warto dodać, że występująca w klipie Iwona Cichosz została Miss Świata Głuchych w 2016 roku. Od wielu lat 28-latka działa społecznie na rzecz osób niesłyszących. Jest także tłumaczem języka migowego.

Piosenka „Zakryj” jest obecnie numerem jeden na Liście Przebojów Radia ZET. Singiel zapowiada trzecią płytę Sarsy. Artystka jest nie tylko autorką tekstu, ale także odpowiada za produkcję utworu.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK