Zamknij

Sarsa wydaje nową płytę. Album „Zakryj” już w przedsprzedaży [DATA PREMIERY]

Piotr Krajewski
18.03.2019 15:38
Sarsa data premiery nowej płyty Zakryj album trafił do przedsprzedaży
fot. VIPHOTO/East News

Sarsa wydaje nową płytę zatytułowaną „Zakryj”, którą promuje obecnie singiel „Carmen”. Jeden z najbardziej wyczekiwanych albumów 2019 roku jest już dostępny w przedsprzedaży. Wiemy, kiedy trzecia płyta Sarsy będzie miała premierę.

Sarsa — trzecia płyta Zakryj. Data premiery

Sarsa zapowiada swoją trzecią płytę osobliwymi singlami „Zakryj” i „Carmen” będącymi połączeniem poetyckiego tekstu z nośną orkiestrową aranżacją. Produkcje muzyczne i styl Sarsy wciąż wyróżniają się na tle innych artystów na rynku polskim. Sarsa jako autorka tekstu i kompozytorka, a także producent kreatywny albumu, konsekwentnie pozycjonuje swoją twórczość w obrębie szlachetnego popu. Premiera płyty „Zakryj” odbędzie się 24 maja 2019 roku.

„Zakryj” to pierwszy, a zarazem tytułowy singiel promujący album. Piosenka w krótkim czasie stała się jednym z najczęściej nuconych utworów ostatniej jesieni. Kawałek szybko wspiął się na pierwsze miejsce polskiego airplaya. Sama artystka o trzecim albumie mówi:

Inspiracją artworku albumu jest zjawisko synestezji oraz moje przekonanie, że muzyka to nie tylko dźwięki, ale wielowymiarowe zjawisko. Muzykę można pokazać w kolorach czy znakach, dlatego komunikacji tego albumu towarzyszą m.in. obrazy inspirowane konkretnymi utworami z płyty. Poprzez bardzo symboliczne grafiki chcę umożliwić odbiór mojej twórczości również za pomocą innych zmysłów. Chcąc zwrócić uwagę na różne warstwy muzyki, stworzyłam artystyczne wideo do utworu „Zakryj”, do którego zaprosiłam Iwonę Cichosz, która jako osoba niesłysząca pomaga mi zrozumieć, w jaki sposób głusi mogą słyszeć i czuć muzykę — mówi Sarsa.

W sobotę Sarsa gościła także w programie "ZET na Punkcie Muzyki", gdzie opowiedziała Marcinowi Wojciechowskiemu oraz wszystkim słuchaczom Radia ZET o singlu "Carmen" i nadchodzącej płycie.

Nad albumem Sarsa pracowała w swoim studio w Gdyni. Płyta zawiera różnorodny materiał: zarówno nostalgiczne utwory balladowe, jak również bardziej upbeatowe kompozycje. Na tracklistę trafił kawałek „Nienaiwne”, na którego wersję studyjną fani artystki czekają od kilku lat. Wszystko utrzymane w charakterystycznym „sarsostylu”.

Sarsa jesienią 2019 ruszy z nowym materiałem w trasę klubową #ZAKRYJTOUR. Podczas tournée artystka odwiedzi kilkanaście największych polskich miast.

W nawiązaniu do tytułowego singla oraz tytułu samego albumu, okładka trzeciej płyty Sarsy pozostanie tajemnicą do dnia 20 kwietnia 2019 roku. Każda zakupiona w kredycie zaufania do Sarsy płyta zostanie przed wysyłką własnoręcznie podpisana przez artystkę.

„Zakryj” – lista utworów (wersja z autografem):

  1. Intro - Zanim (serce będę miała chłodne)
  2. Tęskno mi
  3. Nienaiwne
  4. Balony
  5. Zakryj
  6. Gotowa
  7. Carmen
  8. So Cold
  9. Modlitwa
  10. Ta piosenka

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET 

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK