Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Selena Gomez krytykowana za serial „13 powodów”. Ojciec zmarłej 15-latki obwinia gwiazdę

28.03.2018 15:37

Selena Gomez znów w ogniu krytyki. Gwiazda jest jedną z producentek popularnego serialu „13 powodów”. Twórcy pracują obecnie nad kolejnym sezonem. W 2017 roku fabuła miała skłonić pewną 15-latkę do popełnienia samobójstwa. Jej ojciec po raz kolejny zabrał głos i ponownie zaatakował Selenę Gomez.

Selena Gomez fot. AFP/EAST NEWS

Selena Gomez i 13 powodów

Selena Gomez jest współproducentką serialu „13 powodów”, który bije dziś rekordy popularności. Produkcja Netflixa zrobiła furorę oraz została obejrzana przez miliony widzów na całym świecie. Ogromny sukces skłonił twórców do kontynuowania historii — serial już niedługo doczeka się drugiego sezonu.

„13 powodów” opowiada historię nastoletniej Hannah, która popełnia samobójstwo. Każdy z odcinków wyjaśnia, dlaczego dziewczyna zdecydowała odebrać sobie życie. Twórcom serialu z kontrowersyjną fabułą zależało na zwróceniu uwagi na problem samobójstw wśród nastolatków.

Niestety, nie wszystkim treść serialu przypadła do gustu. Produkcja była mocno krytykowana, a wiele osób twierdzi nawet, że zachęca ona do samobójstwa i je gloryfikuje. Władze Netflixa poinformowały niedawno, że firma wprowadzi specjalne intro przed odcinkami „13 powodów” — aktorzy grający w serialu będą ostrzegać widzów przed treścią, która może być nieodpowiednia dla niektórych osób.

Zagłosuj

Czy podoba Ci się serial "13 powodów"?

Selena Gomez krytykowana za 13 powodów

Głośnym echem odbiła się sprawa pewnej 15-latki Belli, która odebrała sobie życie w kwietniu 2017 roku. Jej rodzice odkryli, że tuż przed śmiercią nastolatka oglądała „13 powodów”. Ojciec dziewczynki zdecydował się po raz kolejny zaatakować Selenę Gomez, która pracuje obecnie z resztą ekipy nad drugim sezonem.

— To jak zakładanie plastra na złamaną nogę. To nie pomoże. Seleno, dorośnij! — powiedział John Herndon.

Stwierdził też, że sposób, w jaki Netflix próbuje pokazać problem samobójstw wśród nastolatków, jest zły i przynosi zupełnie odwrotny skutek. Jego zdaniem ostrzeżenia, które będą prezentowane na początku serialu, wcale nie pomogą.

Selena Gomez nie zdecydowała się na razie skomentować wypowiedzi Herndona.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/radaronline.com/PK

Oceń