Zamknij

Przyjaciółka oddała nerkę Selenie Gomez. Teraz zdradza szczegóły przeszczepu

Redakcja
19.02.2018 16:49
Selena Gomez Francia Raisa
fot. Instagram / Selena Gomez

Francia Raisa opowiedziała o niełatwej i bolesnej rekonwalescencji po oddaniu nerki swojej wieloletniej przyjaciółce Selenie Gomez. Powrót do zdrowia był długi i niezwykle trudny. Dawczyni przyznała, że nie mogła ruszać się przez kilka tygodni.

W trakcie zeszłorocznego lata Selena Gomez musiała pilnie przejść przeszczep nerki spowodowany niebezpiecznym toczniem rumieniowatym, na który zachorowała kilka lat temu. Dawczynią organu została Francia Raisa, amerykańska aktorka i wieloletnia przyjaciółka gwiazdy.

Magazyn „People” dowiedział się, że okres po operacji był dla Francii o wiele trudniejszy, niż dla samej Gomez, która dość szybko powróciła do zdrowia. Raisa musiała zmagać się z wieloma bolesnymi problemami.

— Dla dawców jest to dużo trudniejsze, bo oddajemy część ciała, której nie musimy oddawać. Nie byłam w stanie sama wziąć prysznica. Jestem bardzo aktywną osobą, a mój lekarz powiedział, że nie mogę ruszać się przez dwa miesiące. Nie mogłam być aktywna fizycznie — przyznała.

Francia Raisa o Selenie Gomez

29-letnia aktorka opowiedziała też o dniu, kiedy piosenkarka poinformowała ją o komplikacjach po toczniu rumieniowatym.

— Pewnego razu przyszła do mnie i była bardzo poruszona. Nie pytałam o nic, ale wiedziałam, że nie czuje się dobrze. Któregoś dnia nie była w stanie otworzyć butelki. Rzuciła nią i zaczęła płakać. Wtedy właśnie mi powiedziała — zdradziła Francia i potwierdziła, że niemal natychmiast podjęła decyzję o wykonaniu badań sprawdzających zgodność pomiędzy potencjalnym dawcą oraz biorcą.

Raisa przyznała też, że przez długi czas wokalistką targały ogromne wyrzuty sumienia z powodu transplantacji i ogromnego poświęcenia swojej przyjaciółki.

Selena Gomez i Francia Raisa
fot. Gilbert Flores/Broadimage/EAST NEWS

Selena Gomez mówi o toczniu i depresji

W wywiadzie dla słynnego „Harper’s BazaarSelena Gomez poruszyła temat swojej ciężkiej choroby i problemach, które uniemożliwiły jej kontynuowanie kariery.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/people.com/PK