Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Przyjaciółka oddała nerkę Selenie Gomez. Teraz zdradza szczegóły przeszczepu

19.02.2018 16:49

Francia Raisa opowiedziała o niełatwej i bolesnej rekonwalescencji po oddaniu nerki swojej wieloletniej przyjaciółce Selenie Gomez. Powrót do zdrowia był długi i niezwykle trudny. Dawczyni przyznała, że nie mogła ruszać się przez kilka tygodni.

Selena Gomez Francia Raisa fot. Instagram / Selena Gomez

W trakcie zeszłorocznego lata Selena Gomez musiała pilnie przejść przeszczep nerki spowodowany niebezpiecznym toczniem rumieniowatym, na który zachorowała kilka lat temu. Dawczynią organu została Francia Raisa, amerykańska aktorka i wieloletnia przyjaciółka gwiazdy.

Magazyn „People” dowiedział się, że okres po operacji był dla Francii o wiele trudniejszy, niż dla samej Gomez, która dość szybko powróciła do zdrowia. Raisa musiała zmagać się z wieloma bolesnymi problemami.

— Dla dawców jest to dużo trudniejsze, bo oddajemy część ciała, której nie musimy oddawać. Nie byłam w stanie sama wziąć prysznica. Jestem bardzo aktywną osobą, a mój lekarz powiedział, że nie mogę ruszać się przez dwa miesiące. Nie mogłam być aktywna fizycznie — przyznała.

Francia Raisa o Selenie Gomez

29-letnia aktorka opowiedziała też o dniu, kiedy piosenkarka poinformowała ją o komplikacjach po toczniu rumieniowatym.

— Pewnego razu przyszła do mnie i była bardzo poruszona. Nie pytałam o nic, ale wiedziałam, że nie czuje się dobrze. Któregoś dnia nie była w stanie otworzyć butelki. Rzuciła nią i zaczęła płakać. Wtedy właśnie mi powiedziała — zdradziła Francia i potwierdziła, że niemal natychmiast podjęła decyzję o wykonaniu badań sprawdzających zgodność pomiędzy potencjalnym dawcą oraz biorcą.

Raisa przyznała też, że przez długi czas wokalistką targały ogromne wyrzuty sumienia z powodu transplantacji i ogromnego poświęcenia swojej przyjaciółki.

Selena Gomez i Francia Raisa fot. Gilbert Flores/Broadimage/EAST NEWS

Selena Gomez mówi o toczniu i depresji

W wywiadzie dla słynnego „Harper’s BazaarSelena Gomez poruszyła temat swojej ciężkiej choroby i problemach, które uniemożliwiły jej kontynuowanie kariery.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/people.com/PK

Oceń