Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Selena Gomez cierpi na leukopenię. Ma zbyt mało białych krwinek!

24.10.2018 13:36

W październiku Selena Gomez trafiła do szpitala psychiatrycznego po tym, jak przeszła załamanie nerwowe. Przez ostatnie tygodnie media spekulowały, co doprowadziło do takiej sytuacji. Lekarze poinformowali, że piosenkarka i aktorka zmaga się z leukopenią.

Selena Gomez fot. Youtube (Selena Gomez)

Selena Gomez cierpi na leukopenię. To niedobór białych krwinek

Selena Gomez cierpi na leukopenię, czyli niedobór białych krwinek. Ich niski poziom zmniejsza szanse organizmu na walkę z wirusami. To właśnie ta diagnoza miała doprowadzić artystkę do nagłego załamania nerwowego. W trakcie pobytu w szpitalu 26-latka miała dostać m.in. ataku paniki. Podjęto więc decyzję o przetransportowaniu piosenkarki do ośrodka psychiatrycznego.

Z leukopenią zmagają się często osoby zażywające leki stosowane w przebiegu tocznia rumieniowatego układowego, który mocno osłabia układ odpornościowy. Gomez zachorowała na tę chorobę autoimmunologiczną w 2015 roku. Toczeń wywołał w jej organizmie groźne dla zdrowia powikłania. W 2017 roku artystka musiała pilnie przejść przeszczep nerki.

Pierwsze sygnały poważnych problemów psychicznych u Seleny Gomez pojawiły się już pod koniec września. Piosenkarka opublikowała wtedy post w mediach społecznościowych, w którym poinformowała fanów, że robi sobie przerwę od internetu. Przyznała także, iż od pięciu lat walczy z depresją.

Od dłuższego czasu 26-latka była atakowana negatywnymi komentarzami związanymi z jej byłym chłopakiem Justinem Bieberem i jego partnerką Hailey Baldwin.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/hollywoodlife.com/PK

Oceń