Zamknij

Seniorzy z Wielkiej Brytanii odtworzyli okładki kultowych płyt. Zdjęcia hitem internetu [FOTO]

15.07.2020 14:22
Sydmar Lodge Care Home
fot. twitter.com/robertspeker / Sydmar Lodge Care Home

W domu opieki Sydmar Lodge w Wielkiej Brytanii trwa kwarantanna w związku z pandemią koronawirusa. Pracownicy ośrodka postanowili wesprzeć osoby starsze w tym trudnym czasie i stworzyli razem z nimi zrobić coś bardzo kreatywnego. Seniorzy odtworzyli okładki kultowych płyt, m.in. Davida Bowiego, Adele czy Michaela Jacksona.

Seniorzy z Wielkiej Brytanii odtworzyli okładki kultowych płyt. Zdjęcia są hitem internetu

Pandemia koronawirusa to bardzo trudny czas dla podopiecznych i pracowników domu opieki Sydmar Lodge w londyńskim Edgware. W związku z COVID-19 ośrodek nadal jest objęty kwarantanną. Od 12 marca do budynku nie mogą wchodzić goście.

Pracownicy domu opieki z Robertem Spekerem na czele postanowili wesprzeć znajdujące się tam osoby starsze i zachęcili je zaangażowania się w bardzo kreatywny projekt. Seniorzy wzięli udział w specjalnej sesji zdjęciowej i odtworzyli okładki kultowych płyt.

Wszystkie okładki trafiły do sieci i natychmiast stały się hitem internetu. Podopieczni domu opieki odtworzyli okładki albumów m.in. Adele, Davida Bowiego, Taylor Swift, Michaela Jacksona, Bruce’a Springsteena czy Madonny. Trzeba przyznać, że poradzili sobie fenomenalnie.

Stworzyłem ten projekt, aby ich uszczęśliwić (…) Z powodu ryzyka zakażeniem koronawirusem mogą być tu zamknięci jeszcze długo. Chcę, żeby to był dla nich dobry czas — powiedział Robert Speker w rozmowie z The Jewish News.

Internauci są zachwyceni zdjęciami seniorów. Wiele osób zachęca Spekera, aby wydał cały projekt w formie kalendarza, a dochód z jego sprzedaży przekazał na rzecz ośrodka lub na inne cele charytatywne.

"Kupiłbym taki kalendarz", "Coś niesamowitego", "Te zdjęcia to prawdziwe dzieła sztuki" — piszą zachwyceni internauci.

RadioZET.pl/boredpanda.com