Zamknij

September, czyli zapomniana gwiazda ze Szwecji. Tak dziś wygląda autorka hitu „Cry for You”

15.09.2020 14:04
September Petra Marklund
8 Zobacz galerię
fot. TOMASZ SZATKOWSKI/REPORTER/East News

September, a tak naprawdę Petra Marklund, to szwedzka piosenkarka, która swego czasu podbiła europejskie listy przebojów hitem „Cry for You”. Obecnie mało kto pamięta o sympatycznej wokalistce. Jak dziś wygląda September i co robi?

September miała swoje pięć minut. W pierwszej dekadzie XXI wieku piosenkarka ze Szwecji cieszyła się zainteresowaniem słuchaczy z całej Europy, a nawet Stanów Zjednoczonych.

Czasy sukcesów Petry Marklund na listach przebojów przyszły szybko, ale równie szybko przeminęły. Dziś mało kto pamięta o znanej z hitu „Cry for You” artystce. Jak obecnie wygląda September, co robi i ile ma lat? Zobaczcie jej najnowsze zdjęcia w galerii.

Danzel dziś. Tak obecnie wygląda autor wielkiego hitu „Pump It Up” [GALERIA]

September dziś. Tak obecnie wygląda zapomniana Petra Marklund, autorka hitu „Cry for You”

September obecnie ma 36 lat i prywatnie jest szczęśliwą mamą dwójki dzieci. Choć dziś nie odnosi już sukcesów w branży muzycznej, nie porzuciła kariery i nadal chętnie nagrywa nowe utwory. Piosenkarka zdecydowała się zrezygnować ze słynnego pseudonimu i wydaje obecnie piosenki jako Petra Marklund. W 2020 roku zaprezentowała kilka nowych singli, w tym kawałek „Djur”.

Petra Marklund ma na swoim kilka anglojęzycznych i szwedzkojęzycznych albumów, ale zdecydowanie największą popularnością cieszyła się jej płyta „In Orbit” z 2005 roku, która pokryła się złotem w Polsce.

Hity September. Najsłynniejsze piosenki szwedzkiej piosenkarki

September zasłynęła głównie z taneczno-popowych piosenek podbijających taneczne parkiety w całej Europie. Do jej największych hitów należą utwory „Satelites”, „Looking for Love”, „Until I Die” i „Cry for You”, który znalazł się na listach przebojów niemal w całej Europie.

Kawałek „Cry for You” cieszył się także zainteresowaniem w Stanach Zjednoczonych, gdzie pokrył się złotem. September była pierwszym szwedzkim artystą od czasów zespołu Ace of Base (hit „Cruel Summer” w 1998 roku), który otrzymał ten status w USA.

Garou dziś. Tak obecnie wygląda wokalista z Kanady, którego pokochały Polki [GALERIA]