Zamknij

Ratownicy z Rzeszowa nagrali nową wersję „Despacito”. „Serce Piko” uczy pierwszej pomocy!

Redakcja
15.11.2018 10:52
Serce Piko Despacito
fot. Youtube (PASSIO Twój Sukces - Nasza Pasja)

„Despacito” to jeden z największych muzycznych fenomenów ostatnich lat. Przebój Luisa Fonsiego pobił wszelkie rekordy popularności. Rzeszowscy ratownicy postanowili wykorzystać go w ważnej sprawie. Stworzyli cover zatytułowany „Serce piko”, w którym uczą pierwszej pomocy.

„Serce Piko” — nowa wersja „Despacito”. Ratownicy uczą pierwszej pomocy

Najprawdopodobniej nie ma osoby, która nie słyszała choć raz przeboju „Despacito”. Ratownicy medyczni z Rzeszowa postanowili wykorzystać wciąż dużą popularność hitu Luisa Fonsiego i wpadli na świetny pomysł. Stworzyli cover zatytułowany „Serce Piko”.

Zobacz także

Za pomocą niecodziennej wersji „Despacito”, do której powstał także oficjalny teledysk, chcą edukować na temat zasad udzielania pierwszej pomocy. Twórcy pragną przekonać ludzi, aby nie bali się reagować i wykonywać natychmiastowe czynności ratownicze.

W rozmowie z „Dzień Dobry TVN” Krzysztof Socha, autor tekstu, przyznał, że stworzenie słów do „Serce Piko” nie było łatwym zadaniem.

To był cały dzień prac. Łatwiej jest pisać tekst na sucho niż tekst pod gotową melodię. Zwłaszcza pod melodię ze słowami latynoskimi. Trzeba było tę piosenkę katować. Ponad sto razy przez cały dzień, żeby móc wstrzelić się dokładnie w ten tekst. Żeby był melodyjny, żeby było jak najmniej typowo polskich głosek — powiedział Socha na antenie TVN.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/dziendobry.tvn.pl/PK