Zamknij

Sexy Suicide - "Evelyn": Historia najpiękniejszego samobójstwa

Redakcja
16.05.2017 17:52
Sexy Suicide - "Evelyn": Historia najpiękniejszego samobójstwa

Zespół Sexy Suicide wraz z aktorką Joanną Opozdą - gwiazdą klipu do kawałka „Evelyn” - zabierają nas we wzruszającą i pełną emocji podróż po psychice słynnej samobójczyni. Zobaczcie teledysk.

Idealny makijaż, starannie dobrane ubranie, naszyjnik z pereł. Nic na zewnątrz nie mogło wskazywać, że ta piękna dziewczyna za chwilę zakończy swoje życie. Chciała być zapomniana przez wszystkich, jednak jej fotografia pośmiertna obiegła cały świat. Evelyn McHale miała zaledwie 23 lata, gdy w 1947 roku skoczyła z 86. piętra Empire State Building. Co mogło skłonić tę młodą dziewczynę do zakończenia swego życia w tak drastyczny sposób?

Historia słynnego samobójstwa

Nowy teledysk Sexy Suicide opowiada o chwilach Evelyn spędzonych w hotelu noc przed zdarzeniem. Zespół zafascynowany historią Evelyn już na samym początku swojej kariery zastanawiał się, dlaczego nie widziała dla siebie innej drogi niż ta w dół. W roli Evelyn wciela się aktorka i modelka Joanna Opozda.

Sexy Suicide

Sexy Suicide to polski zespół muzyczny, wykonujący muzykę synth pop / industrial, opartą na brzmieniach starych instrumentów elektronicznych. Tworzą go Marika Tomczyk (wokal) oraz Bartłomiej "Poldek" Salamon (klawisze). Zespół powstał jako trio w 2012 roku pod nazwą Neon Romance. Po odejściu jednego z członków grupy, dokonano zmiany nazwy, od 2014 roku Marika Tomczyk i Bartłomiej Salamon funkcjonują jako duet o nazwie Sexy Suicide. W 2014 wydali własnym sumptem debiutancką płytę pt. Midnight Stories. W 2016 roku nakładem Fonografiki ukazała się ich druga płyta pod tytułem Intruder. Zespół inspiruje się twórczością zespołów lat 80. z gatunku synth popu, industrialu, post punku, nurtu cold wave oraz italo disco.

Grupa zagrała między innymi na festiwalu Young & Cold w Augsburgu, Offie, Castle Party czy Soundrive. Duet koncertuje głównie w klubach, przyznając, że w takich warunkach czuje się najlepiej.

RadioZET.pl