Zamknij

Poważne problemy zdrowotne Shakiry. Artystka odwołuje trasę koncertową po Europie!

Redakcja
14.11.2017 13:36
Poważne problemy zdrowotne Shakiry. Artystka odwołuje trasę koncertową po Europie!
fot. AP/EAST NEWS

Pierwsze doniesienia o kłopotach zdrowotnych Shakiry pojawiły się już kilka dni temu. Okazuje się, że problem jest na tyle poważny, że artystka w porozumieniu z lekarzami zdecydowała się odwołać nadchodzące koncerty i przesunąć całą europejską część swojej trasy „El Dorado World Tour” na 2018 rok. Powodem jest krwawienie strun głosowych.

Oficjalne oświadczenie wydał dziś organizator europejskiej trasy koncertowej, czyli firma Live Nation. Agencja potwierdziła, że Shakira ma poważny problem ze fałdami głosowymi. Doszło tam do krwawienia.

Lekarze zalecili piosenkarce przełożenie wszystkich najbliższych występów w celu uniknięcia dalszych uszkodzeń krtani. Przez najbliższe tygodnie artystka ma skupić się na leczeniu i powrocie do zdrowia.

Organizatorzy poinformowali, że odwołane koncerty odbędą się na pewno w późniejszym terminie – w 2018 roku. Osoby, które zakupiły wejściówki, proszone są o zatrzymanie biletów. Informacje o nowych datach występów pojawią się wkrótce.

W listopadzie i grudniu Shakira miała wystąpić m.in. we Francji, Hiszpanii, Portugalii, Niemczech, Holandii, Włoszech i Szwajcarii. Amerykańska część trasy jest zaplanowana na początek 2018 roku.

RadioZET.pl/directlyrics.com/PK