Shakira oskarżona o oszustwa podatkowe. To efekt śledztwa hiszpańskiej prokuratury!

17.12.2018 10:36

Shakira została oskarżona przez hiszpańską prokuraturę o oszustwa podatkowe w latach 2012-2014. Zdaniem wymiaru sprawiedliwości gwiazda muzyki ma zalegać fiskusowi niemal 15 milionów euro.

Shakira fot. Youtube (Shakira)

Shakira oskarżona o oszustwa podatkowe w Hiszpanii. Tamtejszy wymiar sprawiedliwości zdecydował się oskarżyć słynną latynoską piosenkarkę o unikanie płacenia podatków. Pochodząca z Kolumbii gwiazda ma zalegać fiskusowi 14,5 miliona euro.

Śledczy twierdzą, że w latach 2012-2014 Shakira specjalnie podała w dokumentach Bahamy jako miejsce swojego zamieszkania. W tym niewielkim państwie leżącym na Karaibach stawki podatkowe są znacznie niższe niż w Hiszpanii. Okazuje się jednak, że piosenkarce udowodniono, iż w tych latach większość czasu spędziła na Półwyspie Iberyjskim razem ze swoim partnerem, piłkarzem Gerardem Pique.

Dopiero w 2015 roku Shakira oficjalnie zamieszkała w Hiszpanii. Prokuratura twierdzi jednak, że artystka przebywa na stałe w Katalonii o wiele dłużej, stąd zarzut unikania podatków. Piosenkarce grozi zamrożenie aktywów do wysokości sumy, która należy się organom podatkowym za lata 2012-2014.

Co ciekawe, Kolumbijka nie jest pierwszą znaną osobą, która ma problemy z hiszpańskim fiskusem. Kilka miesięcy temu o unikanie podatków oskarżeni byli Cristiano Ronaldo i Lionel Messi — gwiazdy światowego futbolu.

Kariera 41-letniej Shakiry jest pełna sukcesów. Wydała 11 studyjnych krążków, sprzedała ponad 70 milionów płyt, grała koncerty na całym świecie, współpracowała z wieloma znanymi gwiazdami i zgarnęła 3 prestiżowe nagrody Grammy.

„Whenever, Wherever”, „Loca”, „Underneath Your Clothes”, „Hips Don't Lie” czy „Waka Waka” — to tylko kilka hitów, które w ciągu wielu lat wydała Shakira.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/PK

Oceń
Tagi