Zamknij

Shakira oskarżona o plagiat. Piosenkarka musiała zeznawać w sądzie

Piotr Krajewski
28.03.2019 13:39
Shakira oskarżona o plagiat piosenkarka musiała zeznawać w sądzie
fot. Youtube

Shakira została pozwana o plagiat przez kubańskiego artystę Livana Rafaela Castellanosa. Muzyk twierdzi, że piosenka „La Bicicleta”, którą Kolumbijka nagrała razem z Carlosem Vivesem, to kopia jego utworu „Yo the quiero tanto” z 1997 roku. W środę Shakira stanęła przed sądem.

Shakira oskarżona o plagiat

Shakira i Carlos Vives dopuścili się plagiatu? Tak twierdzi niejaki Livan Rafael Castellanos. Zdaniem kubańskiego muzyka artyści skopiowali jego utwór z lat dziewięćdziesiątych, kiedy nagrywali swój wspólny hit „La Bicicleta” z 2016 roku. Mieli użyć tych samych rytmów i akordów w refrenie.

W środę Shakira stanęła przed sądem, gdzie musiała zeznawać w sprawie domniemanego plagiatu. Piosenkarka zaprzeczyła wszystkim zarzutom i stwierdziła, że style piosenek są zupełnie inne. W trakcie rozprawy zanuciła nawet fragment swojego utworu. Powiedziała również, że „La Bicicleta” to gatunek vallenato, a „Yo the quiero tanto” nawiązuje do salsy.

Moja piosenka nie jest o Kubie, jest o Barranquilli. To tu nagrywana była większość zdjęć teledysku do piosenki „La Bicicleta” — powiedziała Shakira, nawiązując do swojego rodzinnego miasta.

Carlos Vives towarzyszył piosenkarce w sądzie. Kolumbijski muzyk również zaprzeczył wszystkim zarzutom i dodał, że nigdy wcześniej nie słyszał utworu Kubańczyka.

„La Bicicleta” to utwór Carlosa Vivesa i Shakiry, który w 2016 roku podbił listy przebojów w krajach latynoskich. Oficjalny teledysk może pochwalić się ponad miliardem wyświetleń w serwisie YouTube. Piosenka zgarnęła także dwie nagrody Latin Grammy.

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET 

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/onet.pl,tvn24.pl/PK