Zamknij

Shakira skrytykowana za gadżet. Fani stwierdzili, że nawiązuje do nazizmu!

Redakcja
25.06.2018 14:17
Shakira
fot. FaceToFace/CapitalPictures/REPORTER/East News

Shakira koncertuje obecnie po Europie. W trakcie jej koncertów można kupić wiele gadżetów związanych z trasą „El Dorado World Tour”. Internautów zszokował projekt naszyjnika, który był dostępny w sklepie artystki. Wiele osób zauważyło podobieństwo do symboliki nazistowskiej.

Shakira w ogniu krytyki. Wszystko przez biżuterię, która pojawiła się w oficjalnym sklepie artystki. Internauci dopatrzyli się szokującego podobieństwa.

Według wielu osób naszyjnik promujący trasę koncertową „El Dorado World Tour” miał nawiązywać swoim wyglądem do nazizmu i kontrowersyjnego symbolu Czarnego Słońca.

Kontrowersje były na tyle duże, że organizatorzy tournée Shakiry zdecydowali się wydać oficjalne oświadczenie z przeprosinami, a biżuteria została wycofana ze sprzedaży i podmieniona na inną.

Naszyjnik powstał w oparciu o prekolumbijską symbolikę. Niektórzy fani wyrazili jednak obawę, że projekt może niechcący nawiązywać do neonazizmu. Bardzo przepraszamy za to nieumyślne podobieństwo. Przedmiot został usunięty z naszej kolekcji — napisali organizatorzy trasy koncertowej Shakiry.

Trasa koncertowa Shakiry zatytułowana „El Dorado World Tour” rozpoczęła się ze sporym opóźnieniem. Ze względu na poważne krwawienie strun głosowych pod koniec 2017 roku artystka była zmuszona odwołać koncerty oraz przełożyć tournée na następny rok. Shakira wróciła do zdrowia i rozpoczęła trasę w czerwcu, która obejmie swoim zasięgiem Europę, Azję i obie Ameryki. Niestety, piosenkarka nie ogłosiła koncertu w Polsce.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/newsweek.com,independent.co.uk/PK