Zamknij

Lady Gaga oskarżona o kradzież. Oscarowy przebój „Shallow” jest plagiatem?

Piotr Krajewski
12.08.2019 13:24
Shallow to plagiat Lady Gaga oskarżona o kradzież utworu
fot. Youtube screen

„Shallow” Lady Gagi i Bradleya Coopera to plagiat? Tak twierdzi artysta Steve Ronsen, który oskarżył piosenkarkę i pozostałych twórców o kradzież. Zdaniem Amerykanina przebój z filmu „Narodziny gwiazdy” jest plagiatem jego piosenki „Almost”.

„Shallow” plagiatem? Lady Gaga oskarżona o kradzież

Lady Gaga oskarżona o plagiat przez Steve’a Ronsena. Amerykański muzyk twierdzi, że hit „Shallow” z filmu „Narodziny gwiazdy” brzmi jak jego piosenka „Almost”, którą nagrał w 2012 roku.

>> QUIZ: Jak dobrze znasz "Shallow" Lady Gagi i Bradleya Coopera?

Jak poinformował artysta w rozmowie z „Page Six”, od kilku miesięcy próbował porozumieć się z gwiazdą w sprawie plagiatu i nawet przekazał jej specjalny raport muzykologa, który zauważył podobieństwa tempa, melodii, rytmu i harmonii między dwoma utworami. Muzyk nie uzyskał jednak oficjalnej odpowiedzi, mimo że podobno wielokrotnie prosił gwiazdę o przygotowanie podobnego raportu autorstwa innego muzykologa. Niewykluczone więc, że artysta złoży pozew sądowy o wielomilionowe odszkodowanie.

Zagłosuj

Czy "Shallow" to plagiat?

Liczba głosów:

W sprawie rzekomego plagiatu wypowiedział się też prawnik Lady Gagi. Jego zdaniem Steve Ronsen chce zwyczajnie zdobyć rozgłos i się wzbogacić.

 Pan Ronsen i jego prawnik próbują zdobyć łatwe pieniądze od artystki, która odnosi sukcesy. To żenujące i niewłaściwe. Jeśli ta sprawa będzie kontynuowana, Lady Gaga stanie do walki i zwycięży — czytamy w oświadczeniu.

„Shallow” to jeden z największych filmowych hitów ostatnich lat. Lady Gaga stworzyła utwór z filmu „Narodziny gwiazdy” razem z Markiem Ronsonem, Anthonym Rossomando, Andrew Wyatt’em i Benjaminem Ricem. Piosenka nie tylko podbiła listy przebojów, ale także zgarnęła wiele ważnych nagród, m.in. prestiżowego Oscara i Złotego Globa.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK