Zamknij

Shawn Mendes oskarżony o plagiat. Skopiował okładkę płyty? [FOTO]

13.10.2020 12:39
Shawn Mendes
fot. Rex Features/East News

Shawn Mendes przygotowuje się do wydania nowej płyty. Wokalista zaprezentował już pierwszy singiel i oficjalną okładkę albumu „Wonder”. Internauci szybko jednak zauważyli, że zdjęcie do złudzenia przypomina fotografię z konkursu National Geographic. Czy Shawn Mendes dopuścił się plagiatu?

Shawn Mendes powrócił z nowym singlem „Wonder”. Wydana na początku października piosenkarka zapowiada jego kolejny album o tym samym tytule.

Okładka płyty „Wonder” Shawna Mendes wywołała niemałe poruszenie w mediach społecznościowych. Internauci stwierdzili, że fotografia łudząco przypomina inne zdjęcie.

Shawn Mendes ma sobowtóra? Ten chłopak wygląda i śpiewa niczym on [WIDEO]

Shawn Mendes skopiował okładkę płyty? Zdjęcie łudząco przypomina inną fotografię

Na okładce albumu „Wonder” widzimy Shawna Mendesa pływającego w wodzie podczas deszczu. Zdjęcie zrobiło duże wrażenie na fanach, ale spostrzegawczy internauci zauważyli podobieństwo okładki do fotografii Camili Massu, która brała udział kilka lat temu w konkursie organizowanym przez National Geographic.

Wiele osób zarzuciło Mendesowi plagiat. Na Twitterze natychmiast powstał hashtag #shawnmendesisoverparty, który w mgnieniu oka stał się jednym z najpopularniejszych haseł w serwisie.

Internauci zażądali wyjaśnień od Shawna Mendesa, ale zarówno wokalista, jak i fotografka nie zdecydowali się skomentować całej sprawy. Wielu fanów Kanadyjczyka twierdzi, że muzyk i Camila Massu mogli porozumieć się przed stworzeniem okładki płyty, więc nie ma mowy o żadnym plagiacie. Czy Mendes odniesie się do zarzutów? Czas pokaże.

Kiedy nowa płyta Shawna Mendesa? Data premiery albumu Wonder

Shawn Mendes potwierdził datę premiery jego nowej płyty. Album „Wonder” ukaże się 4 grudnia i znajdzie się na nim 14 premierowych utworów, w tym najnowszy singiel „Wonder”.

 To świat, podróż, marzenie. Album, który chciałem nagrać od naprawdę bardzo dawna — wyznał artysta.

Trzykrotnie nominowany do nagrody Grammy Shawn Mendes ma na swoim koncie trzy świetnie przyjęte, multiplatynowe krążki. Do jego największych hitów należą utwory „Stitches”, „In My Blood”, „There's Nothing Holdin' Me Back”, „Treat You Better” i wielki przebój „Senorita” nagrany ze swoją dziewczyną Camilą Cabello.

Shawn Mendes i Camila Cabello całują się na Instagramie. Gorące wideo hitem internetu