Zamknij

Sia wydaje świąteczną płytę. Znamy datę premiery!

Redakcja
17.10.2017 13:07
Sia wydaje świąteczną płytę. Znamy datę premiery!
fot. Youtube (SiaVEVO)

O świątecznym albumie Sii mówiło się już od kilku miesięcy. Jedna z najpopularniejszych obecnie artystek zdradziła w końcu więcej szczegółów na temat nadchodzącego dzieła. Płyta „Everyday is Christmas” pojawi się w sklepach już w listopadzie.

„Everyday is Christmas” to pierwsze świąteczne wydawnictwo w jej karierze. Nie będzie to jednak płyta z coverami najsłynniejszych gwiazdkowych przebojów. Na albumie, który trafi do sklepów 17 listopada, znajdzie się 10 oryginalnych piosenek stworzonych przez Się.

Nad krążkiem pracował także producent Greg Kurstin, który współpracuje z Australijką od 2008 roku. Razem stworzyli takie utwory jak „Elastic Heart”, „Chandelier”, „Cheap Thrills” czy „The Greatest”.

Głównym singlem promującym dzieło będzie kompozycja „Santa's Coming for Us”. Jej premiera już wkrótce.

Tracklista albumu „Everyday is Christmas”

  1. "Santa's Coming For Us"
  2. "Candy Cane Lane"
  3. "Snowman"
  4. "Snowflake"
  5. "Ho Ho Ho"
  6. "Puppies Are Forever"
  7. "Sunshine"
  8. "Underneath the Mistletoe"
  9. "Everyday is Christmas"
  10. "Underneath the Christmas Lights"

Kariera Sii

Popularność Sii zaczęła rosnąć po wielkim sukcesie utworu „Titanium”, który artystka stworzyła wspólnie z Davidem Guettą. W tamtym momencie Australijka miała już na swoim koncie pięć studyjnych albumów, które znane były głównie w jej rodzinnym kraju. Później przyszła udana współpraca m.in. z Flo Ridą i Eminemem. W 2013 roku artystka stworzyła piosenkę „Elastic Heart”, która znalazła się na soundtracku do drugiej części „Igrzysk Śmierci”.

Przełomowym momentem w karierze Sii było jednak wydanie hitowego „Chandelier” w 2014 roku. Utwór osiągnął światowy sukces, podobnie jak album „1000 Forms of Fear”. W Polsce płyta pokryła się diamentem. Kolejne single także cieszyły się ogromną popularnością. „Alive”, „The Greatest” i „Cheap Thrills” stały się wielkimi przebojami.

Słuchacze Radia ZET mogą obecnie usłyszeć piosenkarkę w piosence „Dust Till Dawn” Zayna, w której gościnnie występuje. Głosuj na ten przebój na naszej liście przebojów.

RadioZET.pl/PK