Zamknij

Skrzypaczka bez ręki podbija talent show w USA. Jurorzy nie mogli powstrzymać łez [WIDEO]

Redakcja
18.02.2019 16:57
Skrzypaczka bez ręki podbija talent show w USA jurorzy wzruszeni WIDEO
fot. Youtube (The World's Best)

Manami Ito to 34-letnia skrzypaczka z Japonii, która podbija nowe talent show „The World's Best” w USA. Jej talent jest naprawdę wyjątkowy, ponieważ kobieta gra na skrzypcach bez jednej ręki. Japonka wzruszyła swoim występem jurorów i awansowała do kolejnego etapu.

Manami Ito to wyjątkowa skrzypaczka z Japonii, która mimo braku prawej ręki wciąż jest w stanie pięknie grać na tym słynnym instrumencie. Wykorzystuje do tego specjalnie stworzoną protezę.

34-latka jest obecnie jedną z uczestniczek amerykańskiego programu „The World's Best”, którego emisja rozpoczęła się w lutym. Kobieta awansowała do kolejnego etapu talent show, a pierwszy występ Manami Ito wywołał ogromne poruszenie wśród jurorów. Wielu z nich nie potrafiło ukryć wzruszenia.

Manami Ito występuje pod pseudonimem „The Miracle Violinist”. Japonka straciła rękę w wyniku wypadku samochodowego, którego doznała mając 20 lat. Jak sama przyznała, długo nie mogła dojść do siebie po tragedii i myślała, że już nigdy nie zagra na skrzypcach. Odcięła się od całego świata i przez pierwszy rok niemal nie wychodziła z domu. Kobieta zdecydowała się wrócić do gry na prośbę swojej mamy. To właśnie dzięki niej wróciła do pasji.

Co ciekawe, Manami Ito nie tylko gra na skrzypcach, ale jest także pielęgniarką i pływaczką. Występowała nawet na Paraolimpiadzie 2008 w Pekinie i Paraolimpiadzie 2012 w Londynie, gdzie dostała się do samego finału w konkurencji 100 metrów stylem klasycznym.

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK