Zamknij

Sławomir Świerzyński komentuje sukces Sławomira Zapały w muzyce disco polo!

Redakcja
27.06.2018 13:32
Sławomir Świerzyński Sławomir Zapała
fot. BOLESLAW WALEDZIAK/REPORTER/East News, VIPHOTO/EAST NEWS

Sławomir Zapała jest nazywany przez wielu nowym królem disco polo, który swoimi sukcesami bije dokonania starszych kolegów z branży. Na temat popularności autora hitu „Miłość w Zakopanem” postanowił wypowiedzieć się Sławomir Świerzyński, lider i wokalista zespołu Bayer Full.

Sławomir Świerzyński o Sławomirze Zapale

Sławomir Świerzyński to lider Bayer Full, jednego z najstarszych i najpopularniejszych zespołów disco polo.

Muzyk udzielił niedawno wywiadu dla „Polska The Times”, w trakcie którego skomentował ostatnie sukcesy Sławomira Zapały i jego muzyki. Świerzyński został zapytany m.in. o to, czy czuje się zdetronizowany przez młodszego kolegę.

Absolutnie nie. Jak ten chłopak pogra jeszcze 10 lat i uda mu się napisać kolejny przebój, bo na razie o tym nie słyszę, to wtedy tak. Ale niech się stara. Gdy będzie 35 lat na scenie, tak jak ja — to życzę mu szczęścia — powiedział Sławomir Świerzyński w rozmowie z „Polska The Times” i dodał: — Nie tak szybko wchodzi się na piedestał tej popularności.

Nie obyło się także bez komentarza na temat „Miłości w Zakopanem”, wielkiego hitu Sławomira, który podbił polski internet.

Przecież ta jego piosenka nie jest nie wiadomo jakim hitem. To piosenka bardzo tematyczna. Wydaje mi się, że trudno byłoby ją zagrać w sylwestra w innym mieście. Na przykład w Lublinie. Publiczność powie: „Sorry, panie, tu jest Lublin”. Jak się pisze taką piosenkę, to ona powinna być taka jak: „Był raz bal na sto par. Pan wodzirej wprost szalał po sali”. Takie były kiedyś przeboje — ponadczasowe, uniwersalne — mówi lider Bayer Full.

Świerzyński stwierdził też, że muzyka Zapały nie wniosła nic nowego do świata disco polo, a ogromna liczba wyświetleń teledysku do przeboju „Miłość w Zakopanem” nie robi na nim żadnego wrażenia. Przypomnijmy, że klip obejrzano już ponad 160 milionów razy w serwisie YouTube.

Ta cała oglądalność na YouTube jest totalnie zakłamana — twierdzi i dodaje: — Płaci się pieniądze i się ma oglądalność. Wielkie mi halo. Tylko po co się oszukiwać? W ubiegły piątek wieczorem zamieściliśmy na YouTube naszą nową piosenkę, dziś ma ponad 21 tysięcy odsłon i to jest dla mnie wyznacznik, że jest dobrze, że dobrze idzie.

Sławomir Świerzyński założył zespół Bayer Full w latach osiemdziesiątych. Grupa wydała wiele płyt, które rozeszły się w milionach egzemplarzy. Do ich największych przebojów należą utwory „Wszyscy Polacy”, „Majteczki w kropeczki” czy „Blondyneczka”.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/polskatimes.pl/PK