Zamknij

Sławomir Zapała wyjaśnia, czym jest rock polo!

Redakcja
04.04.2018 13:05
Sławomir Zapała
fot. Youtube (SŁAWOMIR gwiazda Rock Polo)

Od początku kariery muzycznej Sławomir Zapała określa swoją muzykę jako rock polo. W jednym z ostatnich wywiadów postanowił dokładnie wyjaśnić, czym jest ten gatunek, skąd wzięła się jego nazwa i dlaczego nie uważa swojej muzyki za disco polo.

Sławomir o znaczeniu rock polo

Sławomir udzielił ostatnio wywiadu dla portalu „Onet”. W trakcie rozmowy został zapytany o swoją twórczość i określenie „rock polo”, którym od dawna posługuje się Zapała. Przyznał też, że nazwę dla tego gatunku podsunął mu kiedyś Tymon Tymański.

— Zdecydowanie muzycznie więcej jest w nas rocka, dlatego że na scenie mamy rockowe instrumenty i gramy na żywo, ze świetnymi muzykami. Energia, która udziela się naszym fanom, też to podchodzi pod rock, ale jest to także muzyka do zabawy i tańca, więc wszystko się pięknie łączy. Teksty są po polsku, więc jest i polo — stwierdził Sławomir w rozmowie z „Onetem”.

Mimo częstych porównań do disco polo 35-letni artysta po raz kolejny powiedział, że nie uważa, aby tworzył muzykę w tym gatunku.

— Kiedy powstaje coś nowego, ludzie, by spać spokojnie, muszą to jakoś zaszufladkować. Jest w nazwie polo — to na pewno disco polo. A nikt nie sprawdzi, że naszą pierwszą radiową anteną było Rock Radio, bo my nie gramy disco polo — dodał Zapała.

Sławomir — Ty mała znów zarosłaś

Nowy teledysk Sławomira do utworu „Ty mała znów zarosłaś” podbił polski internet. W ciągu jedynie dwóch tygodni obejrzano go niemal 20 milionów razy w serwisie YouTube.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/kultura.onet.pl/PK