Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Sławomir lepszy od Zenka Martyniuka! Tyle zarobi w 2018 roku

01.02.2018 13:27

Sławomir Zapała i Zenek Martyniuk to obecnie najpopularniejsi artyści tworzący muzykę z gatunku disco polo. Ich piosenki biją rekordy popularności, a koncerty wyprzedają się w błyskawicznym tempie. Jak podaje „Super Express”, autor „Miłości w Zakopanem” pobije lidera Akcentu i będzie najlepiej zarabiającym muzykiem disco polo w Polsce.

Sławomir lepszy od Zenka Martyniuka! Tyle zarobi w 2018 roku fot. Piotr Matusewicz / East News, Jan Bogacz/TVP/East News

To może być naprawdę udany rok dla Sławomira Zapały. Przebój „Miłość w Zakopanem” przyniósł artyście ogromną popularność. Nic więc dziwnego, że jego występy chce zobaczyć tysiące osób.

Jak informuje „Super Express”, jego koncertowy kalendarz zapełnia się w ekspresowym tempie. Niewykluczone, że Sławomir zagra nawet 300 koncertów w ciągu całego 2018 roku, dzięki czemu może zarobić aż 8,5 miliona złotych. Zapała ma otrzymywać 28 tysięcy złotych za jeden występ.

Oznacza to, że twórca rock polo najprawdopodobniej zdetronizuje Zenka Martyniuka. Lider zespołu Akcent zarabiał dotąd najwięcej ze wszystkich muzyków disco polo. W 2018 roku nie będzie jednak w stanie pokonać Sławomira — Martyniuk zagra około 250 koncertów, a jego zarobki wyniosą 6,25 miliona złotych.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/se.pl/PK

Oceń