Zamknij

Śmierć Aviciiego. Wielkie gwiazdy żegnają DJ-a: Madonna, Ellie Goulding, David Guetta

Redakcja
21.04.2018 13:28
Avicii
fot. instagram.com/avicii/

Fani wciąż nie mogą otrząsnąć się po wiadomości o jego nagłej śmierci Aviciiego. Odejście 28-letniego DJ-a ze Szwecji opłakują także największe gwiazdy muzyki, które miały okazję współpracować z artystą. Wśród nich m.in. Madonna, David Guetta, Calvin Harris czy Rita Ora.

Avicii nie żyje. Gwiazdy muzyki żegnają zmarłego DJ-a

Avicii zmarł w wieku 28 lat. Wiele ze znanych muzycznych gwiazd, które miały okazję współpracować z Timem Berglingiem, postanowiły oddać hołd szwedzkiemu artyście i opublikowały wzruszające wpisy w internecie.

Bardzo smutno i tragicznie. Do widzenia, drogi Timie. Odszedłeś o wiele za szybko – napisała Madonna.

Brak mi słów. Pamiętam, jak cudowne było tworzenie „Lonely Together”. Czuję, jakbyśmy rozmawiali wczoraj. Kondolencje dla rodziny, przyjaciół i fanów, którzy go wspierali. Niech spoczywa w pokoju. Odszedł za szybko. Jestem zdruzgotana i załamana – czytamy we wpisie Rity Ory.

Tragiczne informacje. Piękna dusza. Artysta pełen pasji z ogromnym talentem, który mógł zrobić jeszcze tyle. Moje serce jest z jego rodziną. Niech Bóg Cię błogosławi, Tim – napisał Calvin Harris.

Wydarzyło się coś tragicznego. Straciliśmy przyjaciela z pięknym sercem, zaś świat niesamowicie utalentowanego muzyka. Dziękuję Ci za Twoje piękne melodie, czas spędzony razem w studiu, wspólne granie i cieszenie się życiem – wyznał zrozpaczony David Guetta.

Spoczywaj w pokoju, Avicii. Byłeś inspiracją dla wielu z nas. Żałuję, że nie mogłam Ci tego powiedzieć osobiście – napisała szczerze Ellie Goulding.

Wśród gwiazd, które również wyraziły swój żal po stracie szwedzkiego artysty, są jeszcze m.in. Dua Lipa, Adam Lambert, Zedd, Marshmello, Liam Payne, Paris Hilton, Kygo czy Craig David.

Avicii nie żyje

28-letni Avicii został znaleziony martwy w piątek, 20 kwietnia, w stolicy Omanu – Maskacie. Oficjalna przyczyna śmierci Tima Berglinga nie została jeszcze ujawniona. Wiadome jednak, że DJ od lat zmagał się z problemami zdrowotnymi – cierpiał na ostre zapalenie trzustki, usunięto mu także woreczek żółciowy i wyrostek robaczkowy.

Avicii od lat współpracował z wieloma znanymi gwiazdami, a do jego największych przebojów należały m.in. „Levels”, „Wake Me Up”, „Hey Brother” czy „Without You”.

Zobacz także

RadioZET.pl/PK