Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Śmierć piosenkarki Christiny Grimmie. Wraca sprawa jej morderstwa

11.04.2018 13:44

Morderstwo Christiny Grimmie wstrząsnęło całym światem. W czerwcu 2016 roku po swoim koncercie artystka została postrzelona przez psychofana. Zmarła w wyniku odniesionych obrażeń. Do sądu powraca właśnie złożony przez rodzinę piosenkarki pozew przeciwko organizatorom wydarzenia.

Christina Grimmie fot. Katie Darby/Invision/AP/Fotolink/East News

Śmierć Christiny Grimmie w 2016 roku

Christina Grimmie zmarła 10 czerwca 2016 roku. Miała 22 lata. Tuż po koncercie w Orlando artystka została trzykrotnie postrzelona, kiedy rozdawała autografy i robiła zdjęcia z fanami. Amerykankę przewieziono w stanie krytycznym do szpitala, gdzie niedługo później zmarła.

Sekcja zwłok wykazała, że młodą piosenkarkę postrzelono dwukrotnie w klatkę piersiową i raz w głowę. Mordercą okazał się 27-letni Kevin James Loibl z Florydy, który tuż po zajściu popełnił samobójstwo.

Rodzina Christiny Grimmie postanowiła walczyć w sądzie z organizatorami koncertu, czyli AEG Live i Orlando Philharmonic Orchestra Plaza Foundation. Bliscy Grimmie oskarżają ich o niedopilnowanie środków bezpieczeństwa podczas koncertu. Mimo kontroli przed wejściem do budynku zabójcy udało się wnieść dwie sztuki broni, amunicję i nóż myśliwski.

Pozew wraca do sądu po tym, jak sędzia odrzucił go w 2017 roku ze względu na nieścisłości w jego treści. Rodzina żąda zadośćuczynienia finansowego za śmierć córki i zaniechanie środków ochrony w trakcie jej koncertu. Bliscy mają także nadzieję, że sprawa tragicznej śmierci Grimmie zwróci uwagę promotorów koncertowych i zmusi ich do poprawy bezpieczeństwa podczas tego typu wydarzeń.

Kim była Christina Grimmie?

W wieku 15 lat zaczęła publikować swoje covery w internecie. Śpiewała utwory m.in. Miley Cyrus, Adele, Bruno Marsa czy Christiny Aguilery. Z roku na rok jej popularność w serwisie YouTube rosła, aż w końcu młoda artystka została zauważona przez mamę Seleny Gomez, która niedługo później została jej menadżerką. W 2014 roku dotarła do finału amerykańskiej edycji programu „The Voice”. Za życia wydała jeden studyjny album, a dokładnie rok po śmierci rodzina zaprezentowała jej drugi krążek.

RadioZET.pl/completemusicupdate.com/PK

Oceń