Zamknij

„Żegnaj Różo Anglii”. Tym utworem Elton John pożegnał księżną Dianę. Mija 20 lat od jej śmierci [WIDEO]

Redakcja
31.08.2017 12:24
„Żegnaj Różo Anglii”. Tym utworem Elton John pożegnał księżną Dianę. Mija 20 lat od jej śmierci [WIDEO]
fot. Youtube (EltonStuff)

Śmierć księżnej Diany w 1997 roku wywołała niezwykle emocjonalne reakcje. Jej odejście opłakiwali nie tylko Brytyjczycy. Przez wielu była nazywana aniołem, ikoną stylu i kobiecego piękna. Transmisję z pogrzebu oglądały miliony ludzi na całym świecie. W trakcie uroczystości w Opactwie Westminsterskim wystąpił Elton John, który zaprezentował nową wersję utworu „Candle in the Wind”.

We wrześniu 1997 roku Elton John wydał nową wersję swojej kompozycji „Candle in the Wind” z lat siedemdziesiątych. Utwór, przez wielu nazywany też „Goodbye England's Rose”, został wydany jako singiel poświęcony zmarłej księżnej Dianie.

Piosenka wywołała ogromne poruszenie i pobiła wszelkie rekordy popularności. Jest drugim najlepiej się sprzedającym się singlem w historii muzyki – rozszedł się w ponad 33 milionach egzemplarzy. „Candle in the Wind 1997” to też pierwszy utwór, który pokrył się diamentem w Stanach Zjednoczonych.

Kompozycję docenili również członkowie amerykańskiej Narodowej Akademii Sztuki i Techniki. Elton John otrzymał za nią prestiżową nagrodę Grammy w kategorii „najlepsze męskie wykonanie pop”.

Poniżej możecie zobaczyć nagranie z występu brytyjskiego artysty podczas uroczystości pogrzebowej 36-letniej księżnej Walii.

RadioZET.pl/PK