Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

„Żegnaj Różo Anglii”. Tym utworem Elton John pożegnał księżną Dianę. Mija 20 lat od jej śmierci [WIDEO]

31.08.2017 12:24

Śmierć księżnej Diany w 1997 roku wywołała niezwykle emocjonalne reakcje. Jej odejście opłakiwali nie tylko Brytyjczycy. Przez wielu była nazywana aniołem, ikoną stylu i kobiecego piękna. Transmisję z pogrzebu oglądały miliony ludzi na całym świecie. W trakcie uroczystości w Opactwie Westminsterskim wystąpił Elton John, który zaprezentował nową wersję utworu „Candle in the Wind”.

„Żegnaj Różo Anglii”. Tym utworem Elton John pożegnał księżną Dianę. Mija 20 lat od jej śmierci [WIDEO] fot. Youtube (EltonStuff)

We wrześniu 1997 roku Elton John wydał nową wersję swojej kompozycji „Candle in the Wind” z lat siedemdziesiątych. Utwór, przez wielu nazywany też „Goodbye England's Rose”, został wydany jako singiel poświęcony zmarłej księżnej Dianie.

Piosenka wywołała ogromne poruszenie i pobiła wszelkie rekordy popularności. Jest drugim najlepiej się sprzedającym się singlem w historii muzyki – rozszedł się w ponad 33 milionach egzemplarzy. „Candle in the Wind 1997” to też pierwszy utwór, który pokrył się diamentem w Stanach Zjednoczonych.

Kompozycję docenili również członkowie amerykańskiej Narodowej Akademii Sztuki i Techniki. Elton John otrzymał za nią prestiżową nagrodę Grammy w kategorii „najlepsze męskie wykonanie pop”.

Poniżej możecie zobaczyć nagranie z występu brytyjskiego artysty podczas uroczystości pogrzebowej 36-letniej księżnej Walii.

RadioZET.pl/PK

Oceń
Tagi